انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

پرده بکارت انواع مختلفی داد ؟ چرا برخی از پرده بکارت ها در زمان مقاربت جنسی خونریزی ندارند ؟ ترمیم پرده چگونه است ؟ مراقبت های پس از ترمیم پرده شامل چه مواردی است ؟ در این مقاله به بیان نکات مهمی در خصوص انواع پرده بکارت می پردازیم .

پرده بکارت یک قطعه پوستی می باشد که در  ورودی واژن دختران قرار دارد ، در ماه سوم یا چهارم بارداری بانوان در جنین این بخش شروع به تشکیل شدن می کشد ، پرده بکارت در اثر قرار دادن چیزی و یا فعالیت جنسی از بین برود .

در زمان پارگی پرده بکارت درد و خونریزی ایجاد می شود ، در مواقعی که به پرده صدمه وارد می شود ، اگر صدمه جدی نباشد ، پارگی پرده به حالت عادی برمی گردد .

مراقبت های پس از پرده بکارت را آیا می دانید ؟  آیا می دانید برخی از اشخاص به شکل مادرزادی پرده بکارت ندارند ؟ آیا می دانید برخی از اشخاص در زمان زایمان پرده شان پاره می شود .

در ادامه ما به بیان نکات کلی در خصوص پرده بکارت می پردازیم .

انواع پرده بکارت

ترمیم پرده در اثر عوامل مختلفی ممکن است ، انجام شود عواملی نظیر اعتقادات معنوی ، شخصی و یا فرهنگی که به روش های مختلف قابل انجام است .

  • انواع پرده بکارت
  • پرده بکارت حلقوی

در این نوع پرده ورودی واژن شامل دو ورودی به شکل حلقه می باشد ، این نوع از پرده بکارت به شکل حلقه اطراف واژن را پوشانده است .

پرده بکارت حلقوی شامل دو نوع است :

  • پرده بکارت حلقوی قابل اتساع
  • پرده بکارت حلقوی غیر قابل اتساع

در صورتی که پرده بکارت حلقوی در زمان مقاربت جنسی پاره نمی شود ، این در مواقعی است که پرده بکارت حلقوی از نوع قابل اتساع باشد .

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی معمولا قابل ارتجاع می باشد و دارای انعطاف می باشد ، این نوع از پرده در زمان مقاربت جنسی ممکن است به شکل جزئی خونریزی داشته باشد و پارگی کمی همراه است .

پرده بکارت ارتجاعی

آیا می دانید که در کدام نوع از پرده بکارت باید جراح با تیغ جراحی پرده را پاره کند ؟

در ادامه به بیان پرده بکارت های می پردازیم که جراح با کمک تیغ جراحی فقط می تواند ، پارگی پرده را انجام دهد .

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

در این نوع از پرده بکارت در بخش طول ورودی واژن یک تیغه قرار گرفته است .

پرده بکارت غربالی (یا سوراخ سوراخ )

این نوع از پرده بکارت به شکل سوراخ سوراخ می باشد ، که در عرض مهبل به شکل کامل کشیده شده است ، این پرده مانند پرده حلقوی می باشد با این تفاوت که به شکل هفت و هشت بودن است ، در این نوع پرده ، دندانه های وجود دارد که حفره گرد وسط پرده قرار گرفته است .

پرده بکارت غربالی

پرده بکارت مسدود

در این نوع از پرده بکارت در بخش ورودی واژن هیچ سوراخی وجود ندارد و به شکل کامل مسدود شده است .

برخی از اشخاص به شکل مادرزادی پرده بکارت ندارند ، در برخی دیگر از اشخاص که نوع پرده بکارتشان مسدود است ، ورودی واژن بدون سوراخ است .

در برخی از اشخاص که این نوع پرده را دارند به دلیل ضخیم بودن پرده شخص مجبور است درد زیادی را تحمل نماید  ، اگر میزان ضخیم بودن زیاد باشد باید به کمک پزشک این امر صورت بگیرد .

در این نوع از پرده ها در زمان مقاربت جنسی ، پرده بکارت به شکل چند قطعه می گردد  و از چند بخش پاره می گردد اما تا زمان زایمان در دهانه رحم باقی خواهد ماند .

پرده بکارت بسته یا بدون سوراخ چیست ؟

پرده بکارت بسته

در این نوع از پرده ها در مواقعی که بانوان زایمان می کنند و نوزاد به دنیا می آید ،پارگی رخ می دهد ، اما در اطراف واژن در اولین رابطه جنسی به شکل خطوط نامنظم گوشتی باقی می مانند ، در دخترانی که این نوع پرده بکارت وجود دارد به دلیل اینکه بسته است در زمان بلوغ سبب درد می شود زیرا خون در پشت آن جمع می شود .

با انجام جراحی و برش خون قاعدگی در این اشخاص خارج می شود .

در مقالات بعدی به بیان مراقبت های پس از پرده بکارت می پردازیم ، همچنین به بیان روش های ترمیم پرده بکارت می پردازیم .

 

 

 

 

ارسال پاسخ

18 − 15 =