info@drbahmanpour.com   26641827 - 02122175070   09120897425

  تست پاپ اسمیر

  تست پاپ اسمیر

  • تست پاپ اسمیر چیست ؟ ،چه کسانی باید تست پاپ اسمیر باید انجام دهند ؟
  • اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر چیست ؟ ، در این مقاله به بیان این نکات می پردازیم تا بیشتر با نکات کلی این تست آشنا شوید ، یکی از نکاتی که قبل از لابیاپلاستی باید بدانید ، انجام تست پاپ اسمیر است ، تمامی اشخاصی که به دکتر بهمن پور مراجعه می کنند ، جهت لابیاپلاستی باید حتما این تست را انجام دهند

  در ابتدا بهتر است ، بدانید که این تست یک تست کنترلی و پیشگیرانه است که انجام آن بسیار رایج است ، برای اینکه بخواهیم تغییرات در سلولهای دهانه رحم و خود رحم را مشاهده نمود ، لازم است این تست را شخص انجام دهد .

  تست پاپ اسمیر

  در مواقعی که این تست را شخص در فواصلی زمانی معین و منظم انجام دهد ، شخص می تواند بسیاری از بیماری ها را قبل از اینکه بسیار پیشرفت کند ، سریعا درمان نماید .

  تغییرات سلولی را اگر سریعا شخص بتوان تشخیص داد ،  می توان از بروز ایجاد سرطان رحم و یا تومورهای مخفی پیشگیری کرد .

  آیا می دانید که چه اشخاصی می توانند ، تست پاپ اسمیر را انجام دهند ؟

  • چه کسانی می توانند این تست را انجام دهند ؟

  در خانم های که سن بالایی 18 سال دارند  ، این تست را می توان انجام داد ، معمولا زمانی که پزشک مشکوک به سرطان رحم باشد ، توصیه می کند که بانوان این تست را انجام دهند ، آمار بیانگر این امر است که این سرطان در بین بانوان 35 تا 45 سال بیشتر رایج است ، اما خطر مبتلا شدن به این سرطان در چه اشخاصی بیشتر است را در ذیل بیان می کنیم :

  • بانوانی که معتاد می باشند
  • بانوانی که چند شریک جنسی دارند
  • بانوانی که در سنین پایین ازدواج کرده اند
  • بانوانی که به مصرف دخانیات می پردازند
  • بانوانی که سابقه سرطان در خانواده آنها وجود داشته است
  • بانوانی که همسرشان ختنه نشده است .

  هر شخص باید سالی یکبار این تست را انجام دهد ، در صورتی که در سه سال اول هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشد ، شخص می تواند هر سه سال یکبار آن را انجام دهد .

  در بانوانی که باردار می باشند ، این تست را در سه ماه اول می توان انجام داد ، اما پس از این زمان نباید این تست را انجام دهند ، پس از زایمان نیز شخص باید 8 هفته از بارداری اش گذشته باشد ، در این صورت می تواند این تست را انجام دهد .

  14 روز پس از عادت ماهیانه ، بهترین زمان برای انجام این تست می باشد .

  زمانی می توان این تست را در بانوان بالای 65 سال قطع کرد که بانوان در ده سال اخیر ، به شکل مرتب تست پاپ اسمیر را انجام داده باشند .

  قبل از تست پاپ اسمیر باید یکسری نکات حتما رعایت شود ، در ذیل به بیان اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر می پردازیم

  اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر

  بانوانی که رابطه جنسی دارند ، باید تست پاپ اسمیر را مرتب انجام دهند ، در زوجینی که تازه ازدواج کرده اند در سه سال اول حتما تست پاپ اسمیر انجام شود .

  در مواقعی که شخص می داند عفونت دارد و یا در عادت ماهیانه است ، نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهد .

  در مواقعی که شخص می خواهد تست پاپ اسمیر را انجام دهد ، نباید پماد و کرمی را داخل واژن استفاده نماید ، علت این امر تاثیر گذار بودن پمادها و کرم ها در نتیجه تست پاپ اسمیر می باشد .

  اگر شخص در زمان تست پاپ اسمیر نفس های عمیق بکشد و یا عضلات خود را شل نماید و  یا اینکه به شکل کامل مقانه خود را تخلیه نماید ، در طول انجام تست راحت می باشد .

  48 ساعت قبل ازتست پاپ اسمیر شخص نباید رابطه جنسی داشته باشد .

  تست پاپ اسمیر چگونه انجام می شود ؟

  در مواقعی  می توان بیان کرد که تست غربالگری ارزشمند است که این تست غیرتهاجمی باشد ، تست پاپ اسمیر خوشبختانه یک تست ساده و غیرتهاجمی است .

  برای انجام این تست باید با کمک اسپکولوم رحم را باز نگه داشت ، پس از آن پزشک برای دیدن رحم و گردن رحم باید از اسپاچولا کمک بگیرد ، این وسیله پس از اینکه درون رحم قرار گرفت باید 360 درجه بچرخد .

  پس ازتست پاپ اسمیر چه اتفاقی بروز می کند ؟

  این تست عوارض خیلی خاصی ندارد ، اما در واژن ممکن است ، سبب خونریزی شود ، در صورتی که این امر اتفاق افتاد بهتر است که پزشک خود را مطلع نماید ، در صورت انجام تست پاپ اسمیر شخص می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد .

  دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به تمامی که می خواهند ، لابیاپلاستی را انجام دهند ، حتما توصیه می کند که تست پاپ اسمیر را قبل از جراحی انجام دهند .

  شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دراین خصوص  می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید

  شماره ی تماس

  • 1831
  • 26641827
  • 26641908
  • 09120897425

  هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

  th instagram

  ارسال پاسخ

  چهار × یک =