info@drbahmanpour.com   26641827 - 02122175070   09120897425

  راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان

  راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان

  علت بی میلی جنسی بانوان پس از زایمان چیست ؟ خشکی واژن بعد از زایمان را چگونه می توان درمان کرد ؟ گشادی واژن را چگونه می توان درمان کرد ؟ در این مقاله به بیان راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان می پردازیم .

  اکثر بانوانی که زایمان های طبیعی انجام داده اند ، پس از زایمان با مشکل گشادی واژن روبرو می شوند ، این مشکل به حدی است که زندگی زناشویی شخص را تحت تاثیر قرار می دهد ، در این مقاله به بیان راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان می پردازیم تا بیشتر با این روش ها آشنا شوید .

  آیا می دانستید که تنگ کردن واژن به سه روش انجام می شود

  راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان

  تنگ کردن واژن، شیوه جراحی ترمیمی است که بر روی ساختار واژن، از جمله کانال واژن و غشای مخاطی انجام می شود. نتیجه این شیوه جراحی، بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و تنگ شدن این ناحیه می باشد.

  درصد بالایی از خانم ها به دلیل افزایش سن و یا زایمان های متعدد، دچار افتادگی و یا شل شدگی واژن می شوند، که این حالت بر روی تحریک در طول رابطه جنسی نیز تاثیر می گذارد. امروزه روش هایی جهت رفع این علائم و تنگ کردن واژن وجود دارد. در این مقاله به بررسی روش های تنگ کردن واژن می پردازیم.

  • تنگ کردن واژن با جراحی

  تنگ کردن واژن با جراحی که اصطلاحا پرینورافی نیز نامیده می شود، شیوه جراحی است که به تقویت ماهیچه های پرینئوم کمک می کند. انجام این جراحی در خانم هایی که دچار شل شدگی واژن شده اند، باعت تنگ شدن ناحیه واژن و افزایش لذت حین رابطه جنسی می شود. جوانسازی و بهبود ظاهر واژن، از دیگر مزایای جراحی پرینورافی می باشد.

  بعد از جراحی، بهتر است فرد مدتی استراحت کند، و بعد از گذشت چند روز، قادر به انجام فعالیت های روتین و روزانه خود می باشد.

  • تنگ کردن واژن با لیزر

  لیزر مونالیزا (MonaLisa Touch) از موثرترین روش ها در تنگ کردن واژن می باشد. در این روش خاصیت الاستیسیته، قوای عضلات، و کنترل انقباضات واژن به حالت اولیه و طبیعی خود برمی گردد.

  در این روش، اشعه لیزر مستقیما به لایه سطحی (اپی تلیوم) کانال واژن تابیده می شود. هدف از تنگ کردن واژن با لیزر، ، تحریک کلاژن سازی، تولید مجدد بافت و بهبود خونرسانی به دیواره واژن می باشد. یکی دیگر مزایای این روش، متعادل شدن PH واژن می باشد.

  • تنگ کردن واژن با نخ

  در این روش تنگ کردن از نخ های قابل جذبی استفاده می شود، که علاوه بر بالا کشیدن پرینه و واژن، تنگ کردن واژن نیز صورت می گیرد. از جمله مزایای تنگ کردن واژن با نخ، می توان به دوره نقاهت کوتاه، بدون نیاز به بیهوشی، و عدم خونریزی اشاره کرد.

  خشکی واژن بعد از زایمان را می توان با لیزر مونالیزا درمان کرد ، درمان خشکی واژن با لیزر بعد از زایمان بسیار موثر بوده و شخص پس از مدت زمان کوتاهی نتایجی عالی را مشاهده می نماید .

  از نخ های واژینال می توان در لیفت و جوانسازی واژن نیز استفاده کرد.

  مراقبت های پس از تنگ کردن واژن

  • شخص پس از تنگ کردن واژن نباید رابطه جنسی داشته باشد
  • شخص پس از تنگ کردن واژن نباید با آب گرم استحمام نماید .
  • شخص پس از تنگ کردن واژن ورزش های سنگین انجام دهد .
  • شخص پس از تنگ کردن واژن پس از 72 ساعت می تواند سر کار بازگردد
  • پس از شست و شو واژن ، باید واژن را سشوار خشک نمایید
  • پس از جراحی باید داروها را سر تایم مصرف نمایید
  • برای کاهش تورم باید 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید
  سایر مقالات مرتبط با  تنگ کردن واژن x1f447.png.pagespeed.ic.gocRcY5kpdx1f447.png.pagespeed.ic.gocRcY5kpdx1f447.png.pagespeed.ic.gocRcY5kpd 

  دکتر بهمن پور جراحی زیبایی واژن را با متدهای روزی دنیا انجام میدهند ، جراحی زیبایی واژن امروزه طرفداران بسیاری زیادی را در میان بانوان پیدا کرده است .

  منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

   

  ارسال پاسخ

  1 × 1 =