سوالات متداول یائسگی

سوالات متداول یائسگی

آیا با مشکلات یائسگی آشنا هستید ؟ آیا می دانستید که مشکلات یائسگی را می توان درمان کرد ؟ در این بخش به بیان پاسخ سوالات پر تکرار در خصوص یائسگی می پردازیم ، سوالات متداول یائسگی را در این بخش قرار داده ایم.

  • سلام دکتر من زن 54 ساله هستم ، یک سال هست که یائسه شدم ، آیا نیاز به مصرف و یا داروی ویتامین و کلسیم دارم ؟

بانوان عزیز باید دقت نمایند که مبحث یائسگی بسیار مهم است ، به خصوص پوکی استخوان که در این دوران بیشتر بروز می کند ، استخوان ها در این دوران بسیار تحت تاثیر قرار می گیرند ،55 درصد بانوان یائسه از پوکی استخوان رنج می برند ، بانوان بالای 55 سال حتما یه سنجش پوکی استخوان را باید انجام دهند .

سوالات متداول یائسگی

برای بانوانی که کمتر از55 سال که یائسه می شوند ، انجام سنجش تراکم استخوان نیز مهم می باشد . بله باید از ویتامین و کلسیم در برنامه غذایی خودتان استفاده نمایید .

آیا  در زمان یائسگی باید مکمل های کلسیم را استفاده نمایم ؟ آیا می توان با کمک لیزر مونالیزا مشکلات یائسگی را درمان کرد ؟ در این بخش به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم .
  • آیا مکمل های کلسیم واجب هست که استفاده نمایم ؟

مکمل های کلسیم به کاهش علائم کلسیم بسیار کمک می کند ، پزشکان و متخص زنان مصرف مکمل کلسیم را در بانوان یائسه اجبار می دانند ، به طور میانگین آماری که منتشر شده است بیانگر این است که کمبود ویتامین D در بالای 90 مردم وجود دارد .

دکتر بهمن پور به بانوانی که خطر ریسک پوکی استخوان دارند باید حتما سنجش تراکم استخوان را بدهند ، سپس زیر نظر پزشک حتما به مصرف مکمل های کلسیم بپردازند ، در بانوان یائسه مصرف این مکمل ها اجباری است .

  • دکتر جان من یائسه شدم ، آیا لیزر جوانسازی واژن برای من تاثیری دارد ؟

سلام عزیزم ، با توجه به اینکه در دوران یائسگی شخص با خشکی واژن روبرو می شود ، جوانسازی واژن به درمان خشکی واژن بسیار کمک کننده است ، جوانسازی واژن باعث می شود که شخص در زمان مقاربت جنسی دیگر دردی را احساس نکند و از انجام مقاربت جنسی لذت ببرد .

  • دکتر من از وقتی یائسه شدم ، شدیدا در زمان مقاربت درد دارم ؟ آیا راهی شما دارید که درد من زمان مقاربت جنسی کاهش پیدا کنه ؟ من خیلی بابت این موضوع اذیت میشم .

عزیزم ، یکی از مهم ترین علت های درد زمان مقاربت جنسی خشکی واژن می باشد ، زیرا در این دوران در بدن بانوان میزان هورمون استروژن به شدت کاهش می یابد . همین امر باعث خشکی واژن می شود ، که با روش های مختلف می توان به درمان خشکی واژن پرداخته شود .

برای درمان خشکی واژن لیزر مونالیزا تاچ بسیار موفق عمل کرده است .

با کمک این لیزر می توان در کمترین زمان ممکن به درمان خشکی واژن پرداخته شود ، بدون اینکه شخص دردی را احساس نماید .

  • آیا هورمون درمانی در این دوران باعث می شود که شخص به سرطان مبتلا شود ؟

عزیزم هورمون درمانی در این دوران اگر به درستی انجام شود ، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند ، علاوه بر آن شخص هم نباید مصرف قرص های هورمونی را بیش از حد مصرف نماید .

با رعایت موارد بالا هورمون درمانی باعث سرطان نمی شود .

در لینک های ذیل می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص لیزر مونالیزا بخوانید :

 

 

ارسال پاسخ

سیزده + 9 =