عوامل یائسگی زود رس

عوامل یائسگی زود رس

چرا یائسگی زود رس رخ می دهد ؟ عوامل تاثیر گذار در یائسگی زود چه مواردی هستند ؟ آیا یائسگی زود رس درمان دارد ؟ در ادامه نکات مهمی را در خصوص یائسگی و عوامل یائسگی زود رس بیان می کنیم .

به طور معمول یک رنج متوسط که برای یائسگی بیان شده است ، رنج سنی 45  سال تا 52 سال را رنج سنی مبتلا شدن به یاسئسگی بیان کردند که این رنج سنی ممکن است در برخی از اشخاص زودتر و در برخی دیرتر بروز کند در نتیجه عدد ثابتی نیست .

آیا یائسگی زود رس در دختران جوان بروز می کند ؟ چرا آمپول های قد سبب یائسگی زود رس می شود ؟ در ادامه به بیان پاسخ این سوالات پرداخته ایم .

بانوان و دختران باید به این نکته توجه نمایند در صورتی که اگر مادرشان در سن 52 سال به یائسگی مبتلا شود ، این صرفا به این معنی نیست که حتما آنها هم در این سن به یائسگی مبتلا می شوند .

البته شایان ذکر است که ژنتیک تا حدی در سن مبتلا شدن به یائسگی تاثیر گذار است ، اما سایر عوامل بیشتر در سن یاسئگی و عوامل آن تاثیر گذار است .

عوامل یائسگی زود رس

شایان ذکر است که راه کارهای وجود دارد که می تواند پیشگیری کرد از یائسگی زود رس و یا در صورت مبتلا شدن به یائسگی عوارض آن مانند چروک های پوستی و یا اختلالات خواب و … را کنترل کرد تا شخص کمترین مشکلات را در این دوران داشته باشد .

پیشگیری از یائسگی زود رس

یکی از سوالات مکرری که پرسیده می شود این است که آیا یائسگی زود رس قابل پیشگیری است ؟

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که می توان با کمک راهکارهای که وجود دارد از مبتلا شدن به یائسگی زود رس پیشگیری کرد .

عوامل تاثیر گذار در یائسگی زود رس

مصرف داروهای هورمونی بیش از حد

در برخی از موارد پدر و مادر با اصرار بیش از حد خواستار افزایش قد فرزند خود هستند ، در نتیجه با مصرف بیش از آمپول های هورمونی برای قد ، سبب از بین رفتن هورمون های قاعدگی می شوند که این امر یائسگی زود رس را برای شخص به ارمغان می آورد ، زیرا سبب از بین رفتن تخمدان فعال در بدن شخص می شود .

البته باید بیان کرد که اگر آمپول ها زیر نظر متخصص قد و با توصیه او باشد برای شخص مشکلی ایجاد نمی کند .

انواع کیست ها

در بانوانی که کیست های ریز ریز دارند در اصلاح PCO دارند و یا کیست ها تخمدانی که شخص دارد ،  پزشک ممکن است که یکسری داروی هورمونی برای درمان آنها پیشنهاد کند ، دستکاری تخمدان باعث می گردد ، ذخیره تخمدان کاهش یابد ، در نتیجه شخص را در معرض مبتلا شدن به یائسگی زود قرار می دهد .

تحریک تخمک گذاری برای بچه دار شدن

در مواقعی شخص مشکل دارد و برای بچه دار شدن تحریک تخمک گذاری را با مصرف داروهای هورمونی انجام می دهد ، شخص را در معرض مبتلا شدن به یائسگی زود رس قرار می دهد زیرا هر ماه به جای آزاد کردن یک تخمک ، به زور دارو و آمپول 5 الی 6 تا تخمک را آزاد می کنند که سه چهار آنهام معمولا به درد نمی خورد ، در نتیجه تخمک بیشتری را آزاد می کنند که همین عوامل سبب یائسگی زود رس می شود ، زیرا به مرور زمان تخمدان از تخمک خالی می شود .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان و متخصص زنان به تمامی بانوان توصیه می کنند که درمان به جای هورمونی بانوان بسیار در این زمینه کمک کننده است .

بانوان نباید برای هر درمان خود مصرف خود سرانه داشته باشند .

شما عزیزان بخواهید در خصوص سایر جراحی های زیبایی واژن اطلاعات کسب نمایید می توانید بر مقالات ذیل کیلیک نمایید :

 

ارسال پاسخ

3 × 2 =