info@drbahmanpour.com   26641827 - 02122175070   09120897425

  قرص های ضد بارداری و خشکی واژن

  قرص های ضد بارداری و خشکی واژن

  خشکی واژن به دلایل مختلف بروز می کند ، اما اینکه چرا شخص به خشکی واژن مبتلا می شود ؟ راه های درمان خشکی واژن چیست و بسیاری از سوالات دیگر در خصوص خشکی واژن وجود دارد ، در این بخش سوالات متداول خشکی واژن را پاسخ می دهیم ، مهم ترین بخشی که وجود دارد درباره قرص های ضد بارداری و خشکی واژن، است که آیا واقعا این قرص ها سبب خشکی واژن می شود ؟

  قرص های ضد بارداری و خشکی واژن

  • دکتر جان من نزدیک چند سال از قرص های ضد بارداری برای پیشگیری از بارداری استفاده کردم ، می خواستم بدونم این مواد باعث خشکی واژن می شود ؟

  دوست عزیز میزان پروژسترون در بدن بانوان بسیار مهم است زیرا با کاهش این هورمون اشخاص با خشکی واژن روبرو می شوند ، در صورتی که قرص ها و یا داروهای که استفاده نموده باشید که بر روی هورمون پروژسترون تاثیر گذاشته باشد ، بله این قرص ها سبب خشکی واژن شما شده اند .

  در ادامه به بیان سوالات مختلفی که در خصوص خشکی واژن بیان شده است ، می پردازیم .

  قرص های ضد بارداری و خشکی واژن

  • علائم خشکی واژن شامل چه مواردی است ؟

  خشکی واژن علائم مختلفی دارد ، اگر شخص با خارش روبرو شود ، یا در زمان مقاربت جنسی درد داشته باشد و یا خونریزی می تواند از علائم خشکی واژن باشد .

  آیا می دانستید که خشکی واژن در دختران هم بروز می کند ؟ آیا در خصوص درمان خشکی واژن دختر اطلاعاتی دارید ؟ قرص های ضد بارداری و خشکی واژن آیا بهم مرتبط است ؟

   

    • برای درمان خشکی واژن باید چیکار کرد ؟

  دوست عزیز برای درمان خشکی واژن روش های مختلفی وجود ، درمان خشکی واژن با لیزر بسیار موفق بوده است ، البته باید به این نکته توجه کرد که پزشک متخصص زنان ، میزان هورمون های استروژن و پروسترژون را در بدن شما باید تنظیم نماید .

    • دکتر میشه توضیح بدید که چرا خشکی واژن رخ می دهد ؟

  برای بروز خشکی واژن علت های مختلفی وجود دارد ، مهم ترین علت بروز خشکی واژن هورمون استروژن می باشد ، زمانی که این هورمون کاهش پیدا کند ، این بیماری رخ می دهد .

  در بانوان باردار پس از زایمان و یا در زمان شیردهی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند .

  یکی دیگر از علت های بروز خشکی واژن در زمان یائسگی می باشد .

  عفونت واژن نیز می تواند سبب خشکی واژن شود ، بانوانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند به دلیل کنترل قند خون ضعیف به بیماری خشکی واژن مبتلا می شوند .

  مصرف الکل و دخانیات از دیگر عوامل موثر در مبتلا شدن به خشکی واژن هستند ، زیرا سبب کاهش میزان استروژن بدن می شوند .

    • دکتر من الان یکسال به خشکی واژن مبتلا هستم ، می خواستم بدونم که تعداد جلسات لیزر مونالیزا برای درمان خشکی واژن چقدر است ؟

  سلام عزیزم ، بسته به اینکه میزان خشکی واژن شما چقدر است و اینکه علت خشکی واژن چه مسئله ای است تعداد جلسات درمان خشکی واژن متفاوت است .

    • خشکی پوست اطراف واژن چرا ایجاد میشه ، میشه در این خصوص من راهنمایی کنید ؟

  عزیزم علت های مختلفی دارد ، باید ابتدا معاینه کنم و یکسری آزمایش انجام بدید تا موارد مختلف بررسی کنم .

  شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خشکی واژن می توانید به لینک های ذیل مراجعه نمایید ؟

  اگر سوالات شما جز سوالات متداول خشکی واژن در این مقاله نبود ، می توانید در بخش دیدگاه سوالات خود را بیان نمایید .

  ارسال پاسخ

  یازده + پنج =