قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری

آیا مصرف قرص های ضد بارداری سبب سرطان می شود ؟ آیا قرص های ضد بارداری سبب خونریزی رحمی می شود ؟ در این بخش به بیان نکات مهمی در خصوص قرص های ضد بارداری می پردازیم .

برای بانوان یکی از رخدادهای مهم سیکل قاعدگی می باشد که بانوان ماهانه با سیکل قاعدگی روبرو هستند تا در اثر این فرایند جهت بارداری آماده شوند ، در برخی از موارد بانوان برای پیشگیری از بارداری روش استفاده از این قرص ها  را انتخاب می کنند که دراین بخش نکات مهمی را در خصوص قرص های ضد بارداری بیان می کنیم .

در خصوص قرص های ضد بارداری نکات مهمی بیان می شود ، یکی از سوالاتی که بسیار بیان می شود این است که بلافاصله بعد از قطع قرص های ضد بارداری ممکن است من حامله شوم ؟

بلافاصله پس از قطع  مصرف شخص بخواهد می تواند باردار شود ، زیرا مکانیسم اثر این قرص ها بدین شکل می باشد که ترشحات دهانه رحم را که وجود دارد ، غلیظ تر می کند که با این کار مانع رسیدن اسپرم به تخمک می شوند ، در واقع مکانیسم اثر قرص ها این می باشد ، در نتیجه در اثر قطع این قرص ها برای سیکل بعد میزان ترشحات کاهش یافته در نتیجه شخص می تواند حامله شود .

قرص های ضد بارداری

بانوان عزیز باید بدانند که مصرف این قرص ها  مکانسیم هورمونی را بهم می زند ، با قطع کردن این قرص ها هورمون ها به حالت طبیعی و عادی بازمی گردد.

قطع خودسرانه قرص های ضد بارداری

از دیگر سوالهای متداول در خصوص قرص های ضد بارداری این می باشد که مصرف قرص های ضد بارداری چه مشکلاتی را ایجاد می کند :

آیا می دانستید که قطع خود سرانه قرص های ضد بارداری می تواند سبب خونریزی رحمی شود ، بنابراین با قبل از قطع مصرف قرص های ضدباردرای حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

در ابتدا باید بیان کرد که مصرف این قرص ها  اگر شخص به بیماری زمینه ای خاصی نداشته باشد ، معمولا یک روش امن و مناسبی برای پیشگیری از بارداری می باشد ولی نحوه صحیح مصرف این قرص ها بسیار مهم می باشد ، اگر مصرف این قرص ها سر تایم انجام نشود ، یا اواسط مصرف این قرص ها استفاده نشود و یا به یکباره مصرف این قرص ها قطع گردد ، بدن با تغییرات و اختلات هورمونی بسیار بدی روبرو می شود ، در برخی از مواقع هم این اختلالات سبب خونریزی رحمی می شود .

آیا قرص های ضد بارداری سبب سرطان می شود ؟

این قرص ها موجب سرطان نمی شود ، در خصوص اینکه مدام بیان می شود که این قرص ها سبب ایجاد شدن سرطان در بانوان می شود ، باید بیان کرد که هیچ رابطه ای بین سرطان و این قرص ها وجود ندارد .

اگر بخواهیم بچه دار شویم ، با قطع مصرف این قرص ها می توان باردار شد ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که با قطع مصرف این قرص ها می توان باردار شد .

مصرف قرص های ضد بارداری یاسمین برای درمان کیست تخمدان مناسب است ؟

سلام ، بله مصرف قرص های ضد بارداری یاسمین در برخی از موارد برای درمان کیست تخمدان استفاده می شود .

شما عزیزان برای مشاهده سایر مقالات مربوط بیماری های زنان می توانید به لینک های ذیل مراجعه کنید :

 

 

 

 

ارسال پاسخ

18 − 7 =