کیست آندومتریوز

کیست آندومتریوز

آیا می دانستید که کیست آندومتریوز سبب ناباروری می شود ؟ راه درمانی کیست آندومتریوز را می دانید ؟ در این مقاله نکات مهمی را در خصوص این کیست بیان می کنیم .

کیست آندرومتریوز با دارو از بین نمی رود ، هر زمان که شخص پریود می شود این کیست به دلیل اینکه پس زدن خون پریود به سمت تخمدان ها بزرگ تر می شوند به همین دلیل است که بیان می شود این کیست ها با قرص و دارو از بین نمی رود.

آیا کیست ها با قرص های جلوگیری از بین می رود ؟

طبق آخرین مرجع و رفرنس های علمی نباید دیگر از قرص های جلوگیری برای درمان کیست ها استفاده کرد ، این روش حداقل 10 سال است که منسوخ شده است ، معمولا کیست ها بین 2 الی 6 ماه از بین می روند ، بنابراین نیازی نیست که مریض قرص جلوگیری استفاده نماید .

برای درمان کیست آندومتریوز هم دارو نمی دهند ، زیرا با دارو نمی توان کیست را از بین برد ، برخی از داروها را برخی از پزشکان تجویز می کنند ، دارویی می باشد که شخص باید به طور متناوب استفاده نماید ، به گونه ای که 6 ماه در شخص یائسگی کاذب ایجاد کرد که شش ماه پریود نشود و یا حالتی را ایجاد کرد که در شخص حاملگی کاذب را ایجاد کرد که شخص شش ماه یکسال قاعدگی نداشته باشد ، اما به دلیل اینکه عوارض این داروها بسیار زیاد است ، برای درمان کیست آندومتریوز این درمان اصلا توصیه نمی شود .

کیست آندرومتریز

بارداری و آندومتریوز

اگر شخصی که کیست آندومتریوز و در خواست بارداری دارد ، جراح به او توصیه می کند که جراحی با روش های کم تهاجمی را انجام دهد ، معمولا در این اشخاص جراحی به صورت لاپاراسکوپ توصیه می شود .

لازم به ذکر است ممکن است که آندومتریوز مجدد ایجاد گردد در نتیجه شخص زمانی باید تصمیم به جراحی این کیست نماید که قصد بارداری دارد و یا چسبندگی بسیار شدید دارد تن به جراحی باید بدهد .

آیا کیست آندومتریوز  سبب ناباروری می شود ؟

ناباروری وآندومتریوز

بانوان عزیزی که به این کیست ها مبتلا هستند باید سریع تر درمان را شروع نمایند زیرا به تدریج این اشخاص نابارور می شوند .

گلوفاژ برای درمان کیست

در ابتدا بهتر است بدانید که گلوفاژ برای درمان کیست نیست ، در بیمارانی که pcod دارند ، در واقع این بیماران تخمدان پلی کیستیک دارند ، در واقع تخمدان پلی کیستیک یک سندرم است که بیانگر علائمی بسیاری از بیماری ها می باشد .

یکی از شایع ترین بیماری های که این سندرم ایجاد می کند کم کاری تیروئید می باشد .

آیا می دانستید اشخاصی که معمولا کیست آندومتریوز بدنشان به انسولین مقاوم است .

بیشترین بیماری که سندرم تخمدان پلی کیستیک ایجاد می کند مقاومت به انسولین است ، در واقع به صورت ژنتیک ، ژن دیابت تیپ2 را دارند که این اشخاص اضافه وزنشان روی شکم است و به حالت گرد چاقی مردانه چاق می شوند .

در این اشخاص به دلیل مقاومت به انسولین بهترین درمان سندرم پلی کیستیک تخمدان قرص های گلوفاژ یا همان متفورمین می باشد .

این قرص ها تنها قرص های می باشند که در اشخاص افت قند نمی دهند .

بیماریهای زنان در لینک ذیل مطالعه نمایید :

شما عزیزان جهت مشاوره رایگان می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید :

22175070-22179070

 

 

ارسال پاسخ

بیست + 9 =