عمل ترمیمی لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

عمل ترمیمی لابیاپلاستی معمولا به دلیل اینکه شخص از ظاهر عمل لابیاها راضی نیست ، یا تکنیک جراحی به درستی انجام نشده است ، صورت می گیرد . در نتیجه شخص نه تنها با متقارن بودن لابیاها روبرو نمی شود بلکه پس از عمل شکل لابیاها بسیار زشت می باشد . عمل ترمیمی لابیاها یک عمل بسیار سخت می باشد ، زیرا جراح نه تنها باید مراقب باشد که به غدد لنفاوی مشکلی وارد نشود ، بلکه باید زشتی لابیاها را که در اثر اشتباهات صورت گرفته در عمل اولیه رخ داده را بازگرداند و ترمیم نواحی را به درستی و دقت بالایی انجام دهد .

چه زمانی برای عمل ترمیمی لابیاپلاستی باید مراجعه کنیم ؟

بانوانی که به هر دلیلی عمل ترمیمی لابیاپلاستی را می خواهند انجام دهند باید چهار تا شش ماه از عمل لابیاپلاستی اولیه آنها سپری شده باشد . در مواقعی که مراجعه کنندگان عزیز خارج کشور هستند و یا مراسم عروسیشان سبب شده که با مشکل زمان همراه باشند ، باید از عمل اولیه زیبایی لابیاها حداقل سه الی چهار ماه گذشته باشد و کمتر از این زمان نمی توان لابیاها را مجدد جراحی نمود .

یکی از دلایلی که دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان تاکید دارند که این مدت زمان باید سپری شود تا بتوان عمل ثانویه لابیاپلاستی را انجام داد ، ترمیم آزردگی بافت واژن است .

قبل از این تایم به دلیل عدم ترمیم بافت امکان جراحی وجود ندارد زیرا شخص با مشکلات متعددی پس از عمل ثانویه روبرو می شود بنابراین به عزیزانی که اصرار دارند این عمل کمتر از یک ماه انجام دهند ، باتوجه به مطالب بیان شده امکان جراحی ثانویه لابیاپلاستی در این بازه زمانی مقدور نیست .

مراقبت های پس از عمل ثانویه لابیاپلاستی

بانوانی که عمل ترمیمی لابیاها را می خواهند انجام دهند با نگرانی این دیدگاه روبرو هستند که عمل ثانویه لابیاپلاستی نیاز به مدت زمان بیشتری دارد ، در پاسخ به این عزیزان باید بیان شود که عمل ترمیمی لابیاها نیاز به زمان بیشتری ندارد ، بلکه شخص باید مراقبت های بیشتری را انجام دهد .

  • شخص باید حتما و با دقت بیشتری محل جراحی شده را پس از هر بار شست و شو با سشوار گرم خشک نماید .
  • شخص نباید در طول درمان و ترمیم زخم ها رابطه جنسی داشته باشد .
  • ورزش های سنگین را نباید تا بهبودی کامل بخیه ها و زخم ها آغاز نمود.
  • هرگونه فشار به ناحیه جراحی شده باید کاهش یابد .
  • استفاده از پمادها و کرم های ترمیمی را تا بهبودی کامل زخم ها باید مصرف نمود .
  • مصرف دخانیات و سیگار باید تا بهبودی زخم ها قطع گردد .
  • به دلیل آزردگی بافت بسیار دقت شود که هیچ فشاری به ناحیه جراحی وارد نشود .

چرا پس از لابیاپلاستی بافت ها جوش نمی خورند ؟

بعضی از عزیزان زمانی که جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند با جداشدگی لابیاها یا همان عدم جوش خوردن بافت لابیا روبرو می شوند .

در پاسخ به اینکه چرا لابیاها جوش نمی خورد باید بیان کرد ، تکنیک جراح بسیار مهم است ، زیرا برخی از اشخاص به دلیل صرفا هزینه کمتر نزد ماما و یا پزشکانی مراجعه می کنند که در این زمینه تخصص و تبحر ندارند ، در نتیجه لابیاها جوش نمی خورد .

نوع جراحی جراح مهم می باشد ، برخی از عوامل زمینه ای نظیر در عدم جوش خوردن مانند HPV و نقص امینی در این زمینه بسیار تاثیر گذار است .

نوع برش و نوع لابیاها نیز بسیار مهم است ، جراح باید انواع برش های مناسب انواع لابیا را بداند ، تا شخص با عوارض جانبی پس از عمل لابیاها مواجه نشود .

رعایت بهداشت

یکی از نکات مهم پس از عمل ترمیمی لابیاپلاستی رعایت بهداشت است ، مانند هر جراحی دیگری این امر بسیار مهم است .

از روز اول جراحی تا روز بیست و یک جراحی رعایت مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی بسیار مهم است ، در مطب دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بسته به نوع لابیاها و برش های که بر روی لابیاها انجام شده است ، مراقبت های پس از عمل متفاوت است که در مطب دکتر بهمن پور بسته به شرح حال بیمار برگه مخصوصی ارائه می شود .

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + ده =