02126641827 - 02122175070 - 09120897425 info@drbahmanpour.com

راه انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یک بیماری می باشد که میزان عفونت در جوامع مختلف از جمله جامعه ایران افزایش پیدا کرده است . علت افزایش این بیماری کم بودن میزان اطلاعات آگاهی مردم و هم انجام عدم واکسیناسیون HPV می باشد ، در اکثر کشورهای پیشرفته واکسیناسیون HPV انجام می شود تا میزان مبتلا شدن اشخاص به این بیماری کاهش یابد، راه انتقال زگیل تناسلی را در این مقاله بیان می کنیم .

بهترین سن واکسیناسیون HPV کی می باشد ؟

هزینه واکسیناسیون HPV چقدر است ؟

آیا از راه استخر این ویروس انتقال می یابد ؟

راههای انتقال زگیل تناسلی
درکشورهای اروپایی مانند سایر واکسن ها نظیر سرخچه و… این واکسیناسیون انجام می شود اما در کشور ما باید شخص به شکل آزاد این واکسن را تهیه نماید و سپس به پزشک مراجعه نمایید تا واکسیناسیون انجام شود .

چه اشخاصی می توانند واکسن hpv را تزریق نمایند

دکتر بهمن پور توصیه می کنند که همه ی اشخاص واکسیناسیون HPV را انجام دهند ، این واکسیناسیون بسیار مهم است زیرا ممکن است برای شخص عواقبی را داشته باشد ، هر روز شروع این بیماری بیشتر می شود و خود زگیل تناسلی اهمیت چندانی ندارد ، دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که زگیل تناسلی عارضه پوستی خاصی برای شخص ایجاد نمی کند بلکه عواقب این بیماری به گونه ای است که این بیماری ویروسی که ویروس آن HPV است و دارای انواع بسیار زیادی می باشد

فیلم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

انواع ویروس HPV

  • نوع های کم خطر
  • نوع های پر خطر
  • ویروس HPV پر خطر

این ویروس ها با افزایش سن ، افزایش و رشد پیدا می کنند ، تغییراتی در دهانه رحم ایجاد می کنند که سبب سرطان دهانه رحم می شوند و در سنین بالایی 35 سال سبب سرطان دهانه رحم می شوند .
بانوانی که در سنین 18 سال و یا سنین پایین به نوع پرخطر ویروس HPV مبتلا است احتمال سرطان دهانه رحم در این اشخاص زیاد است .
دکتر بهمن پور بیان می کنند که اگر واکسیناسیون در سنین مناسب انجام شود خطرمبتلا شدن به سرطان دهانه رحم و ویروس HPV کاهش می یابد .

سن انجام واکسیناسیون HPV

دکتر بهمن پور جراح زیبایی واژن توصیه می کنند بانوان در سن 9 الی 26 سال حتما این واکسیناسیون را انجام دهند ، در گذشته فقط در این رنج سنی واکسیناسیون انجام می شد ، در رنج سنی بالای 26 سال حتی در سن 45 سال هم می توان این واکسیناسیون را انجام داد.

دوره واکسیناسیون HPV

در ایران واکسیناسیون سه دوره است که در کشورهای اروپایی و آمریکا نه ظرفیتی آن نیز انجام می شود ، البته واکسن چهار ظرفیتی نیز هست .

فواید انجام واکسیناسیون HPV

این واکسن سبب می شود که دو ویروس خطرناک 18 و 16 می باشد ، که سبب سرطان دهانه رحم می شود در شخصی که واکسیناسیون را انجام داده است ، کاهش یابد .
شخصی که به این ویروس مبتلا شده است واکسیناسیون را انجام دهد از ایمنی بالاتری برخوردار خواهد بود.

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

th instagram

جهت اطلاعات بیشتر شما در زمینه لابیاپلاستی در مقالات ذیل مهم ترین سوالاتی را که بیان می شود در خصوص این جراحی را قرار می دهیم .

x1f447.png.pagespeed.ic.gocRcY5kpdx1f447.png.pagespeed.ic.gocRcY5kpd

مقالات مرتبط با زگیل تناسلی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

Call Now Button