تزریق چربی به ناحیه تناسلی

تزریق چربی به ناحیه تناسلی

تزریق چربی به ناحیه تناسلی یکی از روش های جدید برای جوانسازی واژن می باشد، تزریق چربی در گذشته در نواحی گوناگون بدن نظیر صورت و دست ها تزریق می شد، اما امروزه با به کارگیری تکنیکی می توان برای برطرف کردن برخی از مشکلات واژن در ناحیه تناسلی تزریق شود. تزریق چربی به ناحیه تناسلی یا همان واژن چرا باید انجام شود؟ تزریق چربی به واژن چه فوایدی دارد؟ چرا تزریق چربی به واژن سبب افزایش میل جنسی می شود؟ چرا تزریق چربی به نقطه g point سبب افزایش تعداد ارگاسم در بانوان می شود؟ پاسخ تمامی سوالات تزریق چربی به ناحیه تناسلی را در این بخش پاسخ می دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

علل شلی لابیا ماژورها

دلایل مختلفی باعث شلی و تغییر شکل ظاهری واژن می شود. برای مثال:

 • کاهش چربی لابیاها
 • عوامل ژنتیکی
 • افزایش سن
 • و….
تزریق چربی به ناحیه تناسلی

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن

آیا می دانستید که تزریق چربی به واژن نه تنها سبب افزایش قوام واژن می شود، بلکه باعث می شود که سلول های واژن شروع به جوانسازی واژن نمایند. تزریق چربی به واژن نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و شخص در کمتر از یک ساعت می تواند این تزریق چربی را انجام دهد و پس از آن تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد. نکته مثبتی که تزریق چربی به ناحیه تناسلی دارد، در کمترین زمان ممکن بدون هیچ درد و خونریزی است.

مراحل تزریق چربی به واژن

جهت تزریق چربی به واژن، از چربی های استخراج شده از بدن خود فرد، استفاده می شود. جهت انجام تزریق چربی، ابتدا به میزان لازم از چربی های اضافی موجود در نواحی شکم، ران و یا پهلوها برداشت می شود. محل مورد نظر، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و چربی ها با استفاده از دستگاه ساکشن، از بدن خارج می شوند. چربی های استخراج شده با سرم های مخصوص شسته می شوند تا بافت های آسیب دیده و بدون اثر، از سلول های چربی جداسازی شوند. برای انجام این مرحله از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود.  سپس بهترین بافت سلولی چربی یا چربی نانو جهت تزریق آماده می شود.

 در روش تزریق چربی به واژن، احتمال بروز واکنش های حساسیتی به صفر می رسد زیرا سلول های چربی از بدن خود فرد بوده و سلول های بدن در مقابل تزریق، واکنش نمی دهند. عوارض ناشی از تزریق چربی به واژن بسیار کمتر از روش تزریق ژل به واژن بوده و ماندگاری نتیجه تزریق چربی بسیار بیشتر از روش تزریق ژل می باشد. در مدت 2 الی 3 ماه اول بعد از تزریق چربی به واژن، حدود 30 درصد از حجم چربی تزریق شده به واژن، جذب بدن می شود. برخی از متخصصین زنان برای برطرف شدن این مشکل راه حل های مختلفی را اعمال می کنند. برخی از متخصصان در هنگام تزریق اولیه مقدار بیشتری چربی را تزریق می کنند تا بعد از مرحله جذب چربی ها توسط بدن، شکل  واژن دچار تغییر نشود. برخی دیگر از متخصصین هم مقداری از چربی استخراج شده، را فریز می کنند تا بعد از گذشت 3 ماه از تزریق اولیه و جذب چربی توسط بدن، تزریق دوم انجام شود.

دکتر بهمن پور اگر عفونت واژن وجود داشته باشد ، ابتدا درمان عفونت را شروع کرده سپس تزریق چربی به واژن را انجام می دهد .

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به واژن

 خانم ها می توانند از روش تزریق چربی به واژن برای جوانسازی ناحیه تناسلی استفاده کنند. خانم های باردار و شیرده، مبتلایان به عفونت ناحیه تناسلی و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، نباید از این روش استفاده کنند. افرادی که می توانند از روش تزریق چربی استفاده کنند، شامل موارد زیر می باشند:

 • خانم های جوان که دارای لابیاهای کوچک و یا خیلی لاغر هستند.
 • خانم هایی که به دلیل افزایش سن دارای لابیاهای افتاده و شل هستند.
 • خانم هایی که به دلایل گوناگون دچار چین و چروک های زیادی در ناحیه تناسلی شده اند.
 • خانم هایی که به دلایل مادرزادی دارای لابیاهای زشت و یا کوچک هستند.
 • خانم هایی که دارای لابیاهای نامتقارن هستند.
 • خانم هایی که به استفاده از ژل برای تزریق حساسیت دارند.
 • خانم هایی که به دلیل انجام زایمان طبیعی، دچار تغییرات زیادی در ناحیه تناسلی شده اند.

مزایای تزریق چربی در واژن

تزریق چربی به ناحیه تناسلی زنان باید حتما توسط متخصص زنان انجام شود، علاوه بر آن شخص باید حتما توسط متخصص معاینه شود، علت این امر اجتناب از تزریق چربی به واژن در صورت وجود عفونت می باشد. تزریق چربی در تمامی بانوان قابل انجام است، تزریق چربی دارای خواص و فواید بسیار زیادی است.

 • هیچ گونه بخیه ندارد.
 • هیچ گونه تغییری در حس واژن ایجاد نمی شود (برخلاف بعضی عمل ها که احتمال بی حسی یا مورمور شدن وجود دارد).
 • نتایج زیبایی واژن و جوانسازی واژن سریع نمایان می شود.
 • هیچ گونه ممنوعیت رابطه جنسی وجود ندارد.
 • افزایش میل جنسی
 • نیاز به استراحت ندارد و بلافاصله بیمار می تواند فعالیت های خود را از سر بگیرد.
 • از مزیت های بارزی که تزریق چربی دارد عدم نیاز به بی هوشی موضعی می باشد، دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان تزریق چربی به ناحیه تناسلی را با تکنیک های روز دنیا انجام می دهند.

عوارض تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن هم مانند سایر روش های درمانی و زیبایی عوارض جانبی را به همراه دارد. بروز عوارضی مانند تورم، التهاب، کبودی، قرمزی و درد از عوارض شایع تمام جراحی های زیبایی می باشد. احتمال عفونت هم درصورت رعایت نکردن مراقبت ها وجود دارد. با رعایت صحیح مراقبت های قبل و بعد از تزریق، عوارض بعد از گذشت چند روز برطرف می شوند.

برای جلوگیری از بروز عوارض شدیدتر بعد از  تزریق چربی به واژن، حتما به یک متخصص زنان با تجربه و ماهر مراجعه کنید. انجام تزریق باید در یک محیط کاملا بهداشتی و استریل انجام شود تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری شود. اگر به عفونت ناحیه تناسلی مبتلا هستید،  لازم است قبل از انجام تزریق حتما مشکل خود را درمان کنید. برای انجام تزریق نباید عفونتی در محل تزریق وجود داشته باشد.

تزریق چربی چقدر زمان می برد؟

در زمان تزریق چربی می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد که معمولا نیم ساعت زمان می برد. این کار با ابزار استریل و ضدعفونی انجام می پذیرد تا خطر ایجاد هر گونه عفونت احتمالی را از بین ببرد.

مراقبت های پس از تزریق چربی واژن

 • پس از تزریق چربی به واژن شخص نباید به مدت 72 ساعت فعالیت جنسی داشته باشد.
 • پس از تزریق چربی از ماساژناحیه تناسلی اجتناب بورزید.
 • پس از تزریق چربی شخص باید از دوش با آب گرم و یا قرار گرفتن در وان آب داغ به مدت 72 ساعت اجتناب بورزد
 • برای کاهش تورم پس از تزریق چربی به واژن توصیه می شود که در 48 ساعت اول حتما از کمپرس یخ استفاده نمایید، مصرف ویتامین c برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن توصیه می شود.
 • پس از تزریق چربی به واژن باید از مصرف غذاهای پرچرب و پر نمک اجتناب شود.
 • از رفتن به استخر و برنزه کردن باید به مدت یک ماه شخص باید اجتناب نماید
 • نباید شخص به مدت یک ماه فعالیت های مانند موتور سواری و اسب سواری را داشته باشد.
 • بعد از تزریق ایجاد ترشحات مایع و خونابه در محل ساکشن و تزریق کاملا طبیعی بوده که با رعایت مراقبت های بهداشتی صحیح، بعد از چند روز برطرف می شود.
 • از پوشیدن لباس زیر تنگ در هفته اول بعد از تزریق، اجتناب کنید.

هزینه تزریق چربی به واژن

هزینه تزریق چربی به واژن بعد از معاینه پزشک مشخص می شود. هزینه تزریق به عوامل مختلفی بستگی دارد که به چند مورد مهم اشاره می کنیم:

 • میزان چربی مورد نیاز برای تزریق
 • مهارت پزشک
 • انجام جراحی در مطب یا بیمارستان
 • میزان چروکیدگی و مشکلات ناحیه واژن
 • نوع و ضخامت پوست واژن
 • نیاز به ماده بی حسی و یا عدم نیاز جهت تزریق

سوالات متداول تزریق چربی به واژن

 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
16 پاسخ
 1. سلام خانم دکتر خسته نباشید.سوالم اینکه من شنیدم تو سنین بالا احتمال تزریق چربی باعث عفونت میشود من 63 سالمه ولی میترسم که بعد از لابیا دچار عفونت بشم لطفا منو راهنمایی کنید خیلی هم دلم میخواهد چربی تزریق بشه هم داخل و هم از بیرون لطفا نطرتون بگید تشکر

  1. نه عیزیم ، تزریق چربی به واژن در سنین بالا باعث عفونت نمیشه ، بعد از عمل لابیا هم کهولت سن باعث عفونت نمی شود اگر تمامی مواردی که بیان کردیم انجام دهید .

 2. بعد از تزریق چربی به واژن ممكنه عفونت بگیریم؟
  هزینه تزریق چربی به جی پوینتتون چند؟
  امكان بستری شدن هست؟

  1. عزیزم ، بعد از تزریق چربی به واژن شخص اگر مسائلی که جراح زیبایی زنان بیان کنند دچار عفونت نمیشه
   وارد این لینک شوید مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن بیان کردیم .

   https://www.drbahmanpour.com/%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86/

 3. سلام خانم دکتر ببخشید چند وقت بابد از تزریق چربی به واژن بگذره که بشه لیزر موهای زائد انجام داد

  1. عزیزم باید یک ماه از تزریق چربی به واژن بگذره بعد شما می توانید لیزر مو زائد انجام بدین

 4. من ۹ روز پیش تزریق چربی به لبه ها داشتم درد و تورم دارم هموز اين درد بعد از تزريق چربي به واژن تا الان عاديه ؟

  1. بله عزیزم بسته به وضعیت بدن هر شخص پروسه درمان متفاوت است ، اگر درد و تورم غیر عادی باشد ، حتما به جراح زیبایی زنان خود مراجعه نمایید .

 5. سلام ببخشید من یه بچه دوساله دارم. بعد از عمل تزريق چربي به واژن میتونم وقتی برگشتم خونه به بچم برسم؟ یا باید کسی باشه پیشم؟

 6. سلام ببخشيد من عمل لابيا پلاستي و تزريق چربي روباهم انجام دادم دو روزِ
  سايتها نوشتن قسمتايي كه چربي تزريق شده رو ماساژ نبايد داد
  بعضيا نوشتن كه با روغن بادادم ماساژ داد
  الان من بايد چيكار كنم ماساژ بدم يا نه هنوز

 7. دكتر بعد از تزريق چربي به واژن گلوله گلوله نميشه؟ من از اين مورد خيلي ميترسم 😨😨😨

  1. سلام نه عزیزم اگر جراح زیبایی زنان دارای تخصص و تبحر باشد بعد از تزریق چربی به واژن ، گلوله گلوله شدن رخ نمی دهد .

 8. دكتر من فيلم هاتون ديدم ، اشاره نكردين اين چربي ها رو از كجا بر ميداريد به واژن تزريق مي كنيد؟ تزريق چربي به واژن محدوديت سني داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *