مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی چگونه است ؟ آیا زگیل تناسلی را می توان درمان کرد ؟ درمان زگیل تناسلی نیاز به چند جلسه دارد ؟ آیا زگیل تناسلی در زنان باردار را می توان درمان کرد ؟ آیا زگیل تناسلی مورد تایید سازمان بهداشت ایران است ؟ آیا زگیل تناسلی نهفته را می توان تشخیص داد ؟ راه تشخیص زگیل تناسلی چیست ؟ در این بخش به بیان این موضوع می پردازیم تا شما عزیزان اگر به این بیماری مبتلا می باشید با راه درمانی سریع و بدون درد آشنا شوید .

کوندیلوماآکومیناتا یا همان زگیل تناسلی به وسیله یک ویروس بنام پاپیلومای انسانی ایجاد می گردد ، جالب است بدانید که بیشتر از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد ، معمولا این ویروس از راه جنسی پخش می شود اما راه درمانی آن چیست ؟

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

در این روش زگیل تناسلی را با استفاده از پروب آغشته شده به نیتروژن منجمد می نمایند ، این روش برای درمان زگیل تناسلی موفق عمل کرده است اما دردی که در زمان درمان با این روش دارد سبب شده که چندان مورد استقبال قرار نگیرد

صحبت های دکتر بهمن پور در خصوص زگیل تناسلی و علت های مبتلا شدن به زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی.

درمان زگیل تناسلی

آیا می دانستید که درمان زگیل تناسلی با لیزر بسیار یک راه بدون درد و خونریزی است ؟ آیا می دانستید که درمان زگیل تناسلی به روش های مختلفی است که درمان با لیزر بهترین راه حل می باشد .

آیا با درمان زگیل تناسلی به روش لیزر آشنا هستید ؟

درمان زگیل تناسلی با لیزر

زمانی که زگیل دستگاه تناسلی عود کنند و یا گسترده شود دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان توصیه می کند شخص برای درمان از این روش استفاده نماید ، در روش درمان زگیل تناسلی با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود و لیزر به شکل فیزیکی ویروس را تخریب می نماید .

درمان زگیل تناسلی با لیزر یکی از بهترین روش های درمان این بیماری است که علاوه بر بی خطر بودن بسیار موفق عمل می کند و زگیل را به شکل کامل از بین می برد .

آیا می دانستید که در مطب دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان زگیل تناسلی را به روش های مختلف درمان می کنند ، هم چنین درمطب ایشان واکسیناسیون HPV انجام می شود .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان برای درمان زگیل تناسلی استفاده از لیزر را توصیه می کند .

در صورتی که زگیل دستگاه تناسلی درمان نشود چه اتفاقی رخ می دهد ؟

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کند اگر بانوانی که به این بیماری مبتلا هستند به درمان زگیل تناسلی نپردازند احتمال مبتلا شدن آنها به سرطان دهانه رحم افزایش می یابد ، در آقایان نیز مبتلا شدن به سرطان آلت تناسلی و راست روده امکان دارد رخ دهد .

لازم به ذکر است که همگی انواع HPV در اشخاص سرطان ایجاد نمی کنند .

سوالات متداول در مورد زگیل تناسلی

سلام خانم دکتر علت اصلی مبتلا شدن به HPV چه عواملی هستند؟
زگیل تناسلی معمولا در اثر شروع فعالیت جنسی در سنین پایین ، تعدد شرکای جنسی ، مصرف خانیات و سیگار ، مصرف داروهای تعضیف کننده سیستم ایمنی در ایجاد سرطان و ویروس HPV موثر هستند .

خانم دکتر من می خوام بدونم که واکسن گارداسیل چند نوع هستش؟ پرسیدم انگار چند نوع واکسن گارداسیل داریم؟
دو نوع واکسن گارداسیل داریم ما که نوع چهار گانه علیه چهار ویروس شش و یازده ، شانزده و هیجده که شایع ترین و مهاجم ترین ویروس ها می باشند .

نوع نه گانه که علاوه بر این چهار نوع ، پنج نوع دیگر را پوشش می دهند که در ایران موجود نیست .

سلام دکتر ، من 36 سالمه نمی تونم واکسن گارداسیل تزریق کنم؟

دکتر بهمن پور بیان می کنند که هر چند بهتر است که واکسن زگیل تناسلی را در سنین زیر 26 سال انجام شود ، ولی امروزه جهت ایمنی بدن توصیه می شود که حتما همه ی افراد در معرض خطر ویروس HPV هستند ، این واکسن تزریق نمایند .

دکتر میشه خواهش کنم در خصوص واکسن چهارگانه را چند نوبت ما باید تزریق کنیم و به چه شکل می باشد؟

دکتر بهمن پور بیان می کنند که هر چند بهتر است که واکسن زگیل تناسلی را در سنین زیر 26 سال انجام شود ، ولی امروزه جهت ایمنی بدن توصیه می شود که حتما همه ی افراد در معرض خطر ویروس HPV هستند ، این واکسن تزریق نمایند.

بهترین سن تزریق واکسن گارداسیل کی هست خانم دکتر، این خیلی برای من سواله لطفا پاسخ سوال من بفرمایید؟
واکسن گارداسیل یا واکسن HPV در بانوان در سنین 9 تا 45 سال، در پسران و آقایان در سنین 9 تا 26 سال برای حفاظت از بیماریهای حاصل از ویروس HPV تزریق می کنند.

دکتر جان من زگیل تناسلی دارم، آیا زدن واکسن زگیل تناسلی اصلا برای من مفید است؟
تزریق واکسن گارداسیل حتی به اشخاصی که مبتلا به زگیل تناسلی یا HPV هستند توصیه می شود، زیرا تزریق واکسن علاوه بر افزایش مقاومت بدن در برابر انواع دیگر HPV، باعث کاهش انتقال ویروس به افراد دیگر می شود.
همچنین باعث تسریع دفع سریع تر این ویروس از بدن اشخاص می شود، برای درمان زگیل تناسلی نباید تردید کنید زیرا زگیل تناسلی درمان نشود نوع های پرخطر را ایجاد می کند.

دکتر جان برای تشخیص زگیل تناسلی باید چیکار کرد؟
در بانوان بالای 30 سال تحت آزمایش غربالگری می توان به تشخیص این ویروس پرداخته شود، در بانوان زیر 30 سال اگر عفونت مکرر دارند،ضایعات یا زگیل ها و زخم دهانه رحم بیانگر زگیل تناسلی است که باید آزمایش HPV انجام شود.

سلام دکتر، من زگیل HPV دارم، باید چه کارهای انجام بدم؟
برای درمان زگیل تناسلی، عزیزم در ابتدا باید دهانه رحم از نظر آلودگی به HPV های پر خطر بررسی شود، واکسن گارداسیل تزریق شود، ضایعات از بین برود، هم چنین باید تقویت سیستم ایمنی انجام شود.

دکتر جان من باردار هستم، متوجه شدم که به زگیل تناسلی مبتلا شده ام چیکار کنم، خیلی ناراحت هستم، نمی خوام به بچه ام زگیل تناسلی انتقال پیدا کنه؟
سلام، عزیزم برای پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی به نوزاد باید حتما سزارین را انجام دهید، یکی از نکاتی که باید حتما به آن دقت شود این است که باید مطمئن شوند که به زگیل تناسلی مبتلا شده اند، این مورد را می توان با بررسی تست HPV مطمئن شد، در مواقعی که تست HPV مثبت است و یا ضایعات زگیلی فعال در بانوان باردار دیده شود، این کار باید انجام شود.

راه انتقال HPV چیست؟
مهم ترین راه های انتقال زگیل تناسلی، تماس جنسی افراد می باشد، علاوه بر آن تماس پوست با پوست می تواند سبب انتقال زگیل تناسلی شود.

دکتر جان ویروس تبخال تناسلی با ویروس HPV چه فرقی دارد؟
تبخال تناسلی با ویروس HPV متفاوت است، باید بیان کرد که امکان انتقال همزمانی این دو ویروس بسیار بالا می باشد، به همین دلیل اشخاصی که به تبخال تناسلی مبتلا می باشند، حتما باید از نظر HPV بررسی شوند.

آیا من ویروس HPV دارم می توانم باردار شوم؟
دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که افرادی که مبتلا به زگیل تناسلی هستند،منعی برای باردار شدن ندارند، این اشخاص بهتر است که این اشخاص قبل از اقدام به بارداری واکسیناسیون را انجام دهند تا به تقویت سیستم ایمنی آنها کمک شود تا ویروس هر چه سریع تر از بدن آنها دفع شود.

مهم ترین علت ابتدا به سرطان دهانه رحم چی هستش؟ من خیلی بابت این موضوع دکتر جان می ترسم، خواهشا من کمک کنید؟
عزیزم مهم ترین علت مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم، ویروس HPV می باشد، تحقیقات جهانی نشان می دهد که با تزریق واکسن HPV میزان ابتلا به سرطان دهانه رحم دو سوم کاهش می یابد.

سلام دکتر من زگیل تناسلی دارم، چه نکاتی را باید رعایت کنم؟
در افراد مبتلا به ویروس زگیل تناسلی ترک دخانیات، انجام واکسیناسیون و تقویت سیستم ایمنی مهم ترین عوامل موثر در خارج شدن ویروس HPV از بدن می باشد.

سلام خانم دکتر من یه آقای 36 ساله هستم که مبتلا به ویروس HPV هستم، چه نکاتی را باید در نظر بگیرم، به خصوص اینکه همسرم مبتلا به این ویروس نشود؟
اگر آقای دچار زگیل تناسلی شود، در ابتدا باید اقدام به از بین بردن ضایعات نماید، علاوه بر آن حتما باید واکسینه شود و شریک جنسی شماحتما باید از ابتلا به اچ پی وی های پر خطر در دهانه رحم بررسی شوند و حتما همسرتون واکسیناسیون زگیل تناسلی را باید انجام دهند.

دکتر جان من زگیل تناسلی دارم، به من گفتن که باید این واکسن بزنم، انجام این کار چه فایده ای دارد؟
دوست عزیز یکی از سوالات شایعی که در خصوص زگیل تناسلی بیان می شود این است که من مبتلا به زگیل تناسلی هستم، چراباید این واکسن را تزریق نمایم، باید بیان کرد که ضرورت انجام این واکسن برای شما وجود دارد زیرا باعث می شود که شما از مبتلا شدن به سایر نوع های HPV در امان باشید، باعث کاهش عود و انتقال آن به افراد دیگر می شود.

دکتر تزریق واکسن مخصوص چه سنی است؟
تزریق واکسن زگیل تناسلی مخصوص کودکان و جوانان نیست، تزریق واکسن را در هر سنی می توان انجام داد تا مانع انتشار عفونت و افزایش سلامت فردی و اجتماعی شود.

ولی بهترین سن تزریق واکسن HPV سن 9 الی 26 سال می باشد.

دکتر جان حین رابطه اگر از کاندوم استفاده نماییم، این ویروس شریک جنسیمون داشته باشه بازم مبتلا می شویم؟
استفاده از کاندوم مانع انتقال ویروس زگیل تناسلی نمی شود، زیرا انتقال ویروس HPV از طریق تماس پوست با پوست است، در اشخاصی که ویروس اچ پی وی آلوده هستند، توصیه به استفاده از کاندوم می شود، زیرا این کار موجب تضعیف ویروس و کمک به دفع ویروس می گردد.

خانم دکتر تست hpv به چه شکل انجام می دهند؟
تست زگیل تناسلی در بانوان از ترشحات دهانه رحم در بانوان استفاده می شود، دقیقا مانند انجام تست پاپ اسمیر، این روش کاملا بی درد است، در اقایان تست hpv از طریق ترشحات مجاری ادراری است.

دکتر میشه بگید که ویروس hpv سبب چه سرطان های می شود؟
سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع در میان بانوان است که در 90 درصد موارد علت آن hpv است که غیر از آن hpv می تواند سبب سرطان واژن، سرطان پوست ناحیه تناسلی و بیضه در آقایان شود، در برخی از مواقع هم سبب سرطان حنجره می شود.

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سلام وقتتون بخیر امپول جلوگیری از زگیل چند مرحله باید انجام بشه؟؟ من ۲۹ سالمه.

  پاسخ
  • عزیزم واکسن زگیل تناسلی باید طی سه مرحله انجام بشه

   پاسخ
 2. دكتر جان درمان زگيل تناسلي با سركه سيب ممكن هست ؟

  پاسخ
  • سلام نه عزیزم

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

Call Now Button