زگیل تناسلی در بارداری

زگیل تناسلی و خطر برای بارداری

زگیل تناسلی و خطر برای بارداری

شاید برای شما هم این سوال ایجاد شود که زگیل تناسلی در بارداری خطر آفرین است یا خیر ، آیا بانوانی که زگیل تناسلی دارند می توانند زایمان طبیعی را انجام دهند یا خیر ؟ در این مقاله به بیان زگیل تناسلی و خطر برای بارداری را بیان می کنیم .

زگیل تناسلی، عفونت مقاربتی است که عمدتا در بافت های ناحیه تناسلی خانم ها و آقایان دیده می شود، و در برخی موارد با هیچ گونه علامتی همراه نمی باشد.

زگیل تناسلی توسط ویروسی به نام پاپیلوما ویروس یا ویروس HPV ایجاد می شود، که یکی از شایع ترین عفونت های مقاربتی می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در تمامی موارد، این ویروس منجر به بروز زگیل تناسلی نمی شود.

زگیل تناسلی و خطر برای بارداری

اگر نگران تاثیر ابتلا به این ویروس و زگیل تناسلی در دوران بارداری هستید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

در صورتی که می خواهید در خصوص راه های انتقال زگیل تناسلی اطلاعاتی کسب نمایید می توانید مقاله ذیل را مطالعه نمایید :

راه انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی و خطر برای بارداری

آیا زگیل تناسلی در دوران بارداری خطرناک می باشد؟

خانم های باردار بایستی سابقه هر گونه زگیل تناسلی و یا تغییر در تست پاپ اسمیر را به پزشک خود اطلاع دهند. اما در کل، زگیل تناسلی تاثیری بر روی بارداری ندارد. در صورتی که خانمی مبتلا به عفونت فعال باشد، احتمال بزرگ شدن زگیل در طول بارداری وجود دارد، که می تواند منجر به بروز درد هنگام ادرار، و یا خونریزی هنگام بارداری شود.

بسیار به ندرت مشاهده می شود که زگیل تناسلی به جنین و نوزاد برسد، در چنین حالتی، شاهد زگیل در دهان و یا گلوی نوزاد بعد از به دنیا آمدن خواهیم بود. ابتلا به ویروس HPV، احتمال سقط جنین و مشکلات حین زایمان را افزایش نمی دهد.

درمان زگیل تناسلی در دوران بارداری

درمانی برای زگیل تناسلی وجود ندارد، تنها می توان به کمک مصرف دارو از اندازه زگیل ها کم کرد. در صورت مصرف هر گونه داروی درمان زگیل قبل از بارداری، پزشک را در جریان قرار دهید. احتمال دارد که پزشک دستور قطع داروها را بدهد.

اگر پزشک احتمال دهد که بزرگ شدن زگیل ها تداخل در زایمان ایجاد می کند، بایستی نسبت به درمان اقدام شود. برخی اقدامات درمانی عبارتند از:

  • فریز کردن زگیل ها با استفاده از نیتروژن مایع
  • جراحی
  • لیزر جهت سوزاندن زگیل ها

در بسیاری از موارد، زگیل تناسلی در دوران بارداری با علائم و عوارضی همراه نمی باشد. هم چنین احتمال انتقال عفونت از مادر به جنین نیز بسیار بسیار کم می باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل افزایش ترشح در طول دوران بارداری، و هم چنین تغییر در هورمون ها و سیستم ایمنی، رشد زگیل ها سریع تر خواهد بود.

زگیل تناسلی و خطر برای بارداری

به تمامی مادران عزیزی که می خواهند باردار شوند ، حتما توصیه می کنیم در صورت مبتلا بودن به زگیل تناسلی حتما سریعا جهت درمان اقدام نمایند و زیر نظر متخصص باشند .

مقالات مرتبط با زگیل تناسلی

 

 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *