دکتر میترا بهمن پور / جراحی های ناحیه تناسلی زنان / آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند؟

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند؟

لابیاپلاستی در دختران باکره
آنچه می خوانید...
5/5 - (2 امتیاز)

لابیاپلاستی عملی است که می توان آن را برای کوچک کردن لابیای داخلی اندام تناسلی و به دست آوردن لابیایی متقارن و زیبا انجام داد. لابیاپلاستی به علت عدم تقارن لابیا، افتادگی لابیا، بزرگی بیش از حد نرمال، تیرگی یا چروکیدگی لابیا انجام می شود. جراحی لابیا جدیدترین عمل زیبایی در بین تمامی جراحی های زیبایی اندام تناسلی در سراسر جهان است. لابیاپلاستی مزایای زیادی دارد. این مزایا شامل زیبایی آلت تناسلی زنان، تاثیرات مثبت بر فعالیت های جسمی و بهبود وضعیت روانی می باشد.

جراحی زیبایی لابیاپلاستی به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

labium به معنی لب و plasty به معنای عمل زیبایی است. بنابراین، لابیاپلاستی به طور کلی به عنوان جراحی زیبایی برای لابیای آلت تناسلی زنانه شناخته می شود. با این حال، از آنجایی که جراحی زیبایی برای لابیای ماژور، بیرونی یا بزرگتر به ندرت نسبت به جراحی زیبایی لابیای داخلی، مینور یا کوچکتر انجام می شود، عمل جراحی لابیا به طور معمول به عنوان جراحی زیبایی برای لابیاهای مینور یا داخلی معروف بوده و انجام می شود. به جراحی زیبایی لابیای داخلی یا مینور “لابیا مینور پلاستی” و به جراحی زیبایی لابیای بیرونی یا ماژور “لابیا ماژور پلاستی” گفته می شود.

لابیاپلاستی در دختران باکره

ایده آل ترین ظاهر آلت تناسلی زنانه چگونه است؟

دختران پس از سن بلوغ لابیاهایشان رشد می کند در برخی از موارد رشد لابیاها بسیار زیاد است به گونه که اگر دخترانی که لباس ورزشی و یا لباس های تنگ می پوشند به دلیل بزرگ بودن لابیاها اذیت شده و یا ظاهر بزرگ لابیاها آنها را آزرده خاطر کرده است، با انجام لابیاپلاستی می توانند ظاهر لابیاها را به شکل قبل از دوران بلوغ بازگرداند، با انجام لابیاپلاستی دیگر ظاهر آزار دهنده برای شخص وجود ندارد. مطلوب ترین و محبوب ترین ظاهر برای ناحیه تناسلی زنانه در دنیای غرب شامل لابیای داخلی کوتاه و متقارن است. در حالت ایستاده وقتی پاها بسته هستند، لابیای داخلی نباید از لابیای بیرونی بلندتر باشد.

لابیا مینور پلاستی در چه مواردی در دختران انجام می شود؟

  • لابیای داخلی نسبت به لابیای ماژور ضخیم تر و پهنتر بوده و آویزان و چروکیده باشد.
  • عدم تقارن بین لابیاها وجود داشته باشد یعنی یک لابیا بزرگتر از لابیا های دیگر باشد.
  • تغییر رنگ و تیرگی در نوک لابیای مینور یا داخلی و ساختارهای نامتناسب و سینوسی در قسمت هایی از لابیا وجود داشته باشد.

 چه کسانی برای انجام جراحی لابیاپلاستی مناسب هستند؟

عمل لابیاپلاستی بیشتر برای نگرانی های ناشی از نبود زیبایی در آلت تناسلی زنانه انجام می شود. در صورتی که لابیاهای داخلی بزرگ ‌تر و ضخیم ‌تر از حد طبیعی و نرمال باشند باعث عدم اعتماد به نفس در فعالیت جنسی، خجالت کشیدن شخص از مقاربت جنسی، عدم تمرکز حین آمیزش جنسی، ناتوانی در برقراری رابطه راحت با شریک جنسی و در نتیجه عدم رضایت فرد از ظاهر خود و حتی نادیده گرفتن خود به عنوان یک زن خواهد شد.

آیا دختران باکره می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

دخترانی که باکره هستند، از دکتر بهمن پور سوالاتی مختلفی را در خصوص لابیاپلاستی بیان می کنند، مهم ترین سوالی که خیلی بیان می شود این است که آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند، آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟

در ابتدا باید بیان کرد که لابیاپلاستی خارج از پرده بکارت انجام می شود و ربطی به پرده بکارت ندارد و یک نوع جراحی زیبایی خارجی واژن است، خانم دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان لابیاها را با لیزر کوچک می کند، انجام این کار هیچ آسیبی به پرده بکارت نمی زند.

لابیاپلاستی در دختران باکره

جراحی لابیا توسط چه پزشکان و متخصصانی انجام می شود؟

 عمل جراحی لابیا در حال حاضر توسط بسیاری از متخصصین زنان و جراحان پلاستیک انجام می شود. آنچه مهم است این است که جراح باید نسبت به آناتومی ناحیه تناسلی زنان مسلط بوده و در این زمینه آموزش دیده، تجربه و تخصص داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتایج بسیار منفی پس از جراحی و عوارض خطرناک مواجه شود.

لابیاپلاستی بدون بخیه در دختران باکره

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان عمل لابیاپلاستی را به روش ها و تکنیک های روز دنیا با دقت فراوان انجام می دهند به گونه ای که اشخاص پس از جراحی لابیاپلاستی نهایت رضایت را از انجام جراحی خود دارند. با رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی میتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید و به طور دائمی از اندام خود لذت ببرید.

مشاوران ما همیشه سوالات بیماران را با دقت پاسخ می دهند، شما عزیزان می توانید سوالات لابیاپلاستی خود را با آنها در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

هزینه جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره

هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی بسته به جراح، تخصص و …مورد نظر و روش بیهوشی متفاوت می باشد. بسیار مهم است که قبل از جراحی با پزشک متخصص خود در مورد قیمت و هزینه های عمل لابیاپلاستی صحبت کنید. نکته حائز اهمیت این است که عمل لابیاپلاستی یک عمل بسیار خاص و حساس بوده و نباید توسط جراحانی که دانش و تجربه کافی ندارند انجام شود. بنابراین، انتخاب جراح مناسب بسیار مهم است.

سوالات متداول

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر میترا بهمن پور

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.