دکتر میترا بهمن پور / بیماری های زنان / بهترین زمان تست پاپ اسمیر

بهترین زمان تست پاپ اسمیر

بهترین زمان تست پاپ اسمیر
آنچه می خوانید...

بهترین زمان تست پاپ اسمیر

چرا باید تست پاپ اسمیر باید انجام شود ؟ بهترین زمان انجام تست پاپ اسمیر کی می باشد ؟ نکات قبل از انجام تست پاپ اسمیر کی می باشد ؟ همیشه این سوالات مطرح می شود ؟ در این مقاله به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم .

متاسفانه سرطان دهانه رحم در میان بانوان شایع است ، سرطان دهانه رحم را به کمک آزمایش تست پاپ اسمیر می توان تشخیص داد ،برای بررسی دقیق تر از دهانه رحم با کمک آزمایش سلول شناسی و بیوپسی می توان به شکل دقیق واژن و دهانه رحم را مورد بررسی قرار داد .

آیا می دانید که چه زمانی تست پاپ اسمیر را باید انجام دهید ؟ تست پاپ اسمیر را می دانید از چه سنی می توان انجام داد ؟ در این مقاله نکات مهمی را در خصوص تست پاپ اسمیر قرار داده ایم .

سن تست پاپ اسمیر

بانوان باید به این نکته توجه کنند که تست پاپ اسمیر را به شکل منظم باید انجام دهند ، بیشترین سوالی که در خصوص تست پاپ اسمیر بیان می شود که تا چه سنی باید این تست را انجام داد ، بانوان باید تا سن 55 الی 60 سالگی حتما این تست را انجام دهند .

بهترین زمان تست پاپ اسمیر

پس از این سن در صورتی که نتیجه آزمایش منفی باشد ، شخص نیازی به انجام آن ندارد .

روش انجام تست پاپ اسمیر

شاید بسیاری ازبانوان فکر کنند که تست پاپ اسمیر درد دارد و به خاطر این مسئله از انجام آن واهمه داشته باشند ، بهتر است بدانید که این تست نه تنها درد ندارد بلکه بدون بی هوشی انجام می شود ، اگر بانوان علائم ویروس HPV را داشته باشند و یا تغییرات بدخیمی دهانه رحم در آنها مشاهده شود ، پزشک انجام این تست ها را توصیه می کند .

در روش های جدیدی که برای انجام این تست انجام می شود ، پزشک با کمک سرویکس دهانه رحم را باز کرده و نمونه های را که می خواهد از دستگاه تناسلی بر می دارد ، سپس نمونه برداشته شده را به آزمایشگاه ارسال می نماید .

در روش های قدیمی تست پاپ اسمیر متفاوت بود ، به کمک وسایل شیشه ای از دهانه رحم و مجاری واژن نمونه ها برداشته می شد ، سپس به آزمایشگاه ارسال می شد ، در این روش اکثریت سلولها بر روی وسایل نمونه برداری باقی می مانند .

بهترین زمان انجام تست پاپ اسمیر

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که بهترین زمان طبق تحقیقاتی که انجام شده است روز 18 چرخه قاعدگی می باشد .

نکات قبل از تست پاپ اسمیر

باید قبل از انجام تست پاپ اسمیر نکاتی را رعایت نماید که در ذیل برخی از مراقبت های قبل از تست پاپ اسمیر را بیان می کنیم :

  • شخص نباید 7 روز قبل از تست از پماد واژینال استفاده کرده باشد
  • شخص نباید یک هفته قبل از تست پاپ اسمیر آزمایش واژینال را داده باشد .
  • شخص نباید دو روز قبل از تست پاپ اسمیر رابطه جنسی داشته باشد .

نکته ای که بانوان باید به آن توجه  نمایند این است که نباید در زمان تست مثانه شان پر باشد ، هم چنین باید با شل نمودن عضلات و کشیدن نفس های عمیق انجام این تست را آسان تر نمایند .

عوارض تست پاپ اسمیر

بانوانی که نگران عوارض این تست می باشند باید بیان کرد که این تست عوارض خیلی خاصی ندارد ، اما شخص به میزان کمی خونریزی پس از تست دارد که عادی است ، در صورتی که خونریزی زیاد باشد ، باید به پزشک خود اطلاع دهید .

در خصوص اینکه نیاز است که پس از این تست مرخصی بگیرید یا خیر ؟

باید بیان کرد که این تست نیاز به مرخصی ندارد و شخص پس از اتمام تست می تواند تمام فعالیت های خود را از سر بگیرد .

اگر می خواهید که در خصوص تست پاپ اسمیر اطلاعات بیشتری کسب نمایید به شما توصیه می کنیم مقالات ذیل را مطالعه نمایید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور

 

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =