دکتر میترا بهمن پور / بیماری های زنان / دیسپلازی دهانه ی رحم

دیسپلازی دهانه ی رحم

دیسپلازی دهانه ی رحم
آنچه می خوانید...

دیسپلازی دهانه ی رحم

آیا می دانستید که دیسپلازی دهانه ی رحم اگر درمان نشود ، شخص ممکن است به سرطان رحم مبتلا شود ؟ علت ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم را می دانید ؟  در این مقاله نکات مهمی در خصوص دیسپلازی دهانه ی رحم را بیان می کنیم تا بیشتر با این بیماری آشنا شوید .

دیسپلازی دهانه ی رحم یکی از بیماری های است که زنان به آن مبتلا می شوند و این بیماری شروع کننده سرطان دهانه ی رحم است ، سلولهای دهانه ی رحم به شکل غیر طبیعی رشد می کنند .

دیسپلازی دهانه ی رحم چیست ؟

درمان دیسپلازی دهانه ی رحم چیست ؟

بهتر است بدانید دهانه ی رحم در برگیرنده ی مسیر عبور خون قاعدگی ، اسپرم و هم چنین عبور جنین است ، در دهانه ی رحم سلولهای محافظ و ترشح کننده موکوس وجود دارد ، زمانی که دیسپلازی رخ دهد این سلولها به شکل غیرطبیعی تغییر می کنند .

دیسپلازی دهانه ی رحم

این بیماری را می توان با روش پاپ اسمیر می توان تشخیص داد .

از شایع ترین سرطان ها در بین زنان سرطانه دهانه ی رحم است ،دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به تمامی بانوان توصیه می کند حتما آزمایش پاپ اسمیر را سالیانه یکبار انجام دهند .

با انجام تست پاپ اسمیر می توان در صورتی که بانوان به این بیماری مبتلا هستند سریع تر درمان را انجام داد و از پیشرفت سرطان پیشگیری کرد .

علت ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم

  • ویروس

دو ویروس در ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم تاثیر گذار هستند ، این دو ویروس یکی هرپس سمپلکس تیپ 2 و ویروس پاپیلومای انسانی است ، تبخال تناسلی و  زگیل تناسلی در اثر این دو ویروس ایجاد می شوند .

  • سیگار کشیدن

این بیماری  در اشخاصی که سیگاری می باشند نسبت به سایر بانوان بیشتر است زیرا کشیدن سیگار موجب کاهش یافتن ویتامین C در بانوان می شود در نتیجه سیستم ایمنی بدن کاهش پیدا می کند .

  • قرص های جلوگیری از بارداری

قرص های تغذیه ای بر روی ویتامین B12,B6,C نیز تاثیر می گذارند و سبب کاهش سیستم ایمنی بدن می شود در نتیجه شخص بیشتر در معرض قرار گرفتن دیسپلازی دهانه ی رحم می شود .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دراین خصوص  می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : ٢٢٤٠٩٠٦٤

برخی از خدمات خانم دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان :

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

instagram

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر میترا بهمن پور

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *