دیسپلازی دهانه ی رحم

دیسپلازی دهانه ی رحم

دیسپلازی دهانه ی رحم

آیا می دانستید که دیسپلازی دهانه ی رحم اگر درمان نشود ، شخص ممکن است به سرطان رحم مبتلا شود ؟ علت ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم را می دانید ؟  در این مقاله نکات مهمی در خصوص دیسپلازی دهانه ی رحم را بیان می کنیم تا بیشتر با این بیماری آشنا شوید .

دیسپلازی دهانه ی رحم یکی از بیماری های است که زنان به آن مبتلا می شوند و این بیماری شروع کننده سرطان دهانه ی رحم است ، سلولهای دهانه ی رحم به شکل غیر طبیعی رشد می کنند .

دیسپلازی دهانه ی رحم چیست ؟

درمان دیسپلازی دهانه ی رحم چیست ؟

بهتر است بدانید دهانه ی رحم در برگیرنده ی مسیر عبور خون قاعدگی ، اسپرم و هم چنین عبور جنین است ، در دهانه ی رحم سلولهای محافظ و ترشح کننده موکوس وجود دارد ، زمانی که دیسپلازی رخ دهد این سلولها به شکل غیرطبیعی تغییر می کنند .

دیسپلازی دهانه ی رحم

این بیماری را می توان با روش پاپ اسمیر می توان تشخیص داد .

از شایع ترین سرطان ها در بین زنان سرطانه دهانه ی رحم است ،دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به تمامی بانوان توصیه می کند حتما آزمایش پاپ اسمیر را سالیانه یکبار انجام دهند .

با انجام تست پاپ اسمیر می توان در صورتی که بانوان به این بیماری مبتلا هستند سریع تر درمان را انجام داد و از پیشرفت سرطان پیشگیری کرد .

علت ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم

  • ویروس

دو ویروس در ایجاد دیسپلازی دهانه ی رحم تاثیر گذار هستند ، این دو ویروس یکی هرپس سمپلکس تیپ 2 و ویروس پاپیلومای انسانی است ، تبخال تناسلی و  زگیل تناسلی در اثر این دو ویروس ایجاد می شوند .

  • سیگار کشیدن

این بیماری  در اشخاصی که سیگاری می باشند نسبت به سایر بانوان بیشتر است زیرا کشیدن سیگار موجب کاهش یافتن ویتامین C در بانوان می شود در نتیجه سیستم ایمنی بدن کاهش پیدا می کند .

  • قرص های جلوگیری از بارداری

قرص های تغذیه ای بر روی ویتامین B12,B6,C نیز تاثیر می گذارند و سبب کاهش سیستم ایمنی بدن می شود در نتیجه شخص بیشتر در معرض قرار گرفتن دیسپلازی دهانه ی رحم می شود .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دراین خصوص  می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : ٢٢٤٠٩٠٦٤

برخی از خدمات خانم دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان :

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

instagram

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *