دکتر میترا بهمن پور / بارداری و زایمان / روزه برای بانوان باردار

روزه برای بانوان باردار

آیا بانوان باردار می توانند روزه بگیرند ؟
آنچه می خوانید...

روزه برای بانوان باردار

یکی از سوالات متداولی که از دکتر بهمن پور متخصص زنان بیان می شود ، این است که آیا روزه بر بانوان باردار و جنین اثر سوء دارد یا خیر در این مقاله از زبان دکتر بهمن پور به بیان روزه برای بانوان باردار موضوع می پردازیم .

دکتر بهمن پور متخصص زنان بیان می کنند که پس از اینکه اشخاص روزه می گیرند و چندین ساعت گرسنه هستند متابولیسم هوازی بدن تبدیل به متابولیسم بی هوازی می شود ، در نتیجه نوع سوخت بدن تغییر می کند ، این امر موجب می شود که در بدن یکسری مواد بنام کتون در بدن افزایش پیدا کند و دفع ادراری آن در بدن بالا می رود .

آیا بانوان در سه ماهه دوم بارداری می توانند روزه بگیرند ؟

آیا روزه برای بانوان باردار منعی دارد ؟

اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید در ادامه با ما همراه باشید .

برای مشخص کردن موارد بالا در آزمایش ادرار اگر شخص کتون داشته باشد یعنی مواد در بدن انباشته شده اند و میزان آنها در بدن افزایش پیدا کرده است .

روزه برای بانوان باردار

این مواد برای مادر باردار هیچ ضرری ندارد ولی برای ضریب هوشی فرزند مادر که بعدها به دنیا می آید تاثیر گذار است و سبب کاهش ضریب هوشی می شود در نتیجه در آزمایش ها باید این موارد چک شود و مراقب باشند که هم چنین مشکلی برایشان پیش نیاید .

توصیه می شود که مادران باردار در زمان بارداری به انجام روزه گرفتن نپردازند پس از این دوران گرفتن روزه مشکلی ندارد .

آیا نکات تغذیه در ماه رمضان را می دانید ؟

آیا می دانید که کدام مواد غذایی را در برنامه خود قرار دهید ؟

نکات تغذیه ای در ماه رمضان

در ماه مبارک رمضان اشخاص باید در زمان خوردن غذا از میل نمودن سریع غذا اجتناب نمایند و تا در برنامه غذایی ماه رمضان سبزیجات و میوه های تازه را قرار دهند ، نکات تغذیه ای در ماه رمضان بسیار اهمیت دارد زیرا عدم رعایت این نکات سبب بروز مشکل برای شخص می شود و شخص با مشکلات جدی روبرو می شود .

آیا می دانستید که باید با پزشک خود مشورت نمایید و در صورتی که متخصص زنان و زایمان شما اجازه داد ، شما در دوران بارداری روزه را بگیرید .

دوران بارداری یکی از دوران بسیار مهم می باشد بنابراین به شکل سرخود نباید در این دوران به روزه بپردازید در برخی از مواقع شخص ممکن است در دوران بارداری با برخی از بیماری ها روبرو شود نظیر دیابت بارداری بنابراین حتما باید نکات خاص تغذیه ای را در این دوران باید رعایت نماید .

در برخی از مواقع با نظر پزشک بانوان اگر در سه ماهه دوم بارداری روزه بگیرند منعی وجود ندارد .

برخی از خدمات خانم دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان :

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص هر یک از موارد بالا با شماره ی زیر در میان بگذارید :

شماره ی تماس :  ٢٢٤٠٩٠٦٤

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =