دکتر میترا بهمن پور / بیماری های زنان / سواالات متداول خشکی واژن

سواالات متداول خشکی واژن

سوالات متداول خشکی واژن
آنچه می خوانید...

سوالات متداول خشکی واژن

شاید شما هم جز اشخاصی باشید که در زمان مقاربت جنسی درد دارید ؟ اگر دچار کاهش میل جنسی شده اید دلیل آن را می دانید ؟ با خشکی واژن و علائم خشکی واژن آشناهستید ! در این مقالات سوالات متداول خشکی واژن را بیان می کنیم .

سلام دکتر من 45 سالم هست ، به دلیل اینکه علاقه زیادی به آفتاب گرفتن و برنزه کردن داشتم ، در زمانی که آفتاب خیلی شدید بود ، آفتاب می گرفتم ، الان مدتی یائسه شدم ، می خواهم بدونم که ممکن که گرما زدگی بر میل جنسی تاثیر بگذارد ؟
سلام عزیزم ، عزیزم اگر شما اختلال خواب دارید و با عرق شبانه همراه هستید و علائم گرگرفتگی را دارید ، از نشانه های یائسگی می باشد که میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، تست هورومونی را نیز باید بدهید تا هورمون های استروژن و پروژسترون شما نیز بررسی شود  گرما زدگی سبب خشکی واژن نمی شود ، بلکه علائمی که بیان شد مربوط به یائسگی می باشد ، درمان خشکی واژن یکی از روش های درمان مشکلات یائسگی می باشد .

سوالات متداول خشکی واژن
دکتر بهمن پور میشه در خصوص روش های افزایش میل جنسی در زمان یائسگی نکاتی بگید ، من شنیدم کرم تستوسترون باعث سلام بهبودی حس جنسی می شود ؟ می شه لطفا روش های درمان مشکلات یائسگی را بیان کنید ؟

سلام عزیزم ، کاهش یافتن میل جنسی در زمان یائسگی کاملا عادی است ، زیرا در این دوران شخص با تغییرات مختلفی همراه است ، این کرم خیلی تاثیر گذار نیست و یا به تنهایی به درمان مشکلات یائسگی کمک نمی کند ، در ابتدا باید معاینه شوید تا علت خشکی واژن و علائم یائسگی شما مشخص شود ، اگر خشکی واژن داشته باشید به شما توصیه می کنم که جوانسازی واژن و درمان خشکی واژن با لیزر را انجام دهید .
جوانسازی واژن با لیزر کمک شایانی به افزایش میل جنسی می کند ، اما همان طور که قبلا هم بیان کردم باید شما آزمایش هورمونی هم انجام دهید .

آیا می دانستید یکی از علت های درد در زمان مقاربت جنسی خشکی واژن می باشد ؟ با روش های درمانی خشکی واژن آشنا هستید ؟

من 27 سالم هست ، نمی دونم خشکی واژن دارم یانه اما میشه مواردی باعث خشکی واژن می شوند را بیان کنید ، من شنیدم یائسگی بیشترین علت خشکی واژن است ؟
عزیزم خشکی واژن علت های مختلفی دارد ، شیردهی ، یائسگی ، مصرف برخی از داروها ، شیمی درمانی ، استفاده از داروهای ضد افسردگی ، فیبیروئیدهای رحم از جمله عوامل علت خشکی واژن هستند .

دکتر جان ، من خیلی می ترسم خشکی واژن بگیرم ، راه های پیشگیری از خشکی واژن را خواهشا بیان می کنید ؟
یکی از نکاتی را که اکثر زوجین به آن توجه نمی کنند این است که باید مهارت صحبت کردن قبل از رابطه جنسی را داشته باشند و بلافاصله رابطه جنسی را ایجاد نکنند ، استفاده از عطر و خوشبو کننده ها در اطراف واژن خود پیشگیری کنند ، هم چنین روان کننده ها را در زمان رابطه جنسی استفاده نمایند .
دکتر من مدتی است که علاوه بر سوزش دچار خارش واژن شده انم ممکن است علائم خشکی واژن باشد ؟
عزیزم علائم خشکی واژن شامل سوزش ، خارش و درد در زمان مقاربت جنسی می باشد ، شما باید به پزشک مراجعه نمایید تا یک معاینه لگن را انجام دهد ، در معاینه متخصص زنان با معاینه می تواند قرمزی و نازک شدن واژن را بررسی نماید ، در برخی از مواقع ممکن است برای بررسی سلولهای دیواره واژن به شما انجام تست پاپ اسمیر را توصیه کند .

به طور کلی درمان خشکی واژن با لیزر نتایج بسیار درخشانی دارد .

سوالات متداول خشکی واژن را در این مقاله بیان کردیم اگر شما سوالاتی در خصوص خشکی واژن دارید در بخش دیدگاه ها بیان کنید .

شما عزیزان در خصوص سایر مقالات می توانید به لینک های ذیل مراجعه نمایید :

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر میترا بهمن پور

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *