عوامل یائسگی زود رس

عوامل یائسگی زود رس
آنچه می خوانید...

عوامل یائسگی زود رس

چرا یائسگی زود رس رخ می دهد ؟ عوامل تاثیر گذار در یائسگی زود چه مواردی هستند ؟ آیا یائسگی زود رس درمان دارد ؟ در ادامه نکات مهمی را در خصوص یائسگی و عوامل یائسگی زود رس بیان می کنیم .

به طور معمول یک رنج متوسط که برای یائسگی بیان شده است ، رنج سنی 45  سال تا 52 سال را رنج سنی مبتلا شدن به یاسئسگی بیان کردند که این رنج سنی ممکن است در برخی از اشخاص زودتر و در برخی دیرتر بروز کند در نتیجه عدد ثابتی نیست .

آیا یائسگی زود رس در دختران جوان بروز می کند ؟ چرا آمپول های قد سبب یائسگی زود رس می شود ؟ در ادامه به بیان پاسخ این سوالات پرداخته ایم .

بانوان و دختران باید به این نکته توجه نمایند در صورتی که اگر مادرشان در سن 52 سال به یائسگی مبتلا شود ، این صرفا به این معنی نیست که حتما آنها هم در این سن به یائسگی مبتلا می شوند .

البته شایان ذکر است که ژنتیک تا حدی در سن مبتلا شدن به یائسگی تاثیر گذار است ، اما سایر عوامل بیشتر در سن یاسئگی و عوامل آن تاثیر گذار است .

عوامل یائسگی زود رس

شایان ذکر است که راه کارهای وجود دارد که می تواند پیشگیری کرد از یائسگی زود رس و یا در صورت مبتلا شدن به یائسگی عوارض آن مانند چروک های پوستی و یا اختلالات خواب و … را کنترل کرد تا شخص کمترین مشکلات را در این دوران داشته باشد .

پیشگیری از یائسگی زود رس

یکی از سوالات مکرری که پرسیده می شود این است که آیا یائسگی زود رس قابل پیشگیری است ؟

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که می توان با کمک راهکارهای که وجود دارد از مبتلا شدن به یائسگی زود رس پیشگیری کرد .

عوامل تاثیر گذار در یائسگی زود رس

مصرف داروهای هورمونی بیش از حد

در برخی از موارد پدر و مادر با اصرار بیش از حد خواستار افزایش قد فرزند خود هستند ، در نتیجه با مصرف بیش از آمپول های هورمونی برای قد ، سبب از بین رفتن هورمون های قاعدگی می شوند که این امر یائسگی زود رس را برای شخص به ارمغان می آورد ، زیرا سبب از بین رفتن تخمدان فعال در بدن شخص می شود .

البته باید بیان کرد که اگر آمپول ها زیر نظر متخصص قد و با توصیه او باشد برای شخص مشکلی ایجاد نمی کند .

انواع کیست ها

در بانوانی که کیست های ریز ریز دارند در اصلاح PCO دارند و یا کیست ها تخمدانی که شخص دارد ،  پزشک ممکن است که یکسری داروی هورمونی برای درمان آنها پیشنهاد کند ، دستکاری تخمدان باعث می گردد ، ذخیره تخمدان کاهش یابد ، در نتیجه شخص را در معرض مبتلا شدن به یائسگی زود قرار می دهد .

تحریک تخمک گذاری برای بچه دار شدن

در مواقعی شخص مشکل دارد و برای بچه دار شدن تحریک تخمک گذاری را با مصرف داروهای هورمونی انجام می دهد ، شخص را در معرض مبتلا شدن به یائسگی زود رس قرار می دهد زیرا هر ماه به جای آزاد کردن یک تخمک ، به زور دارو و آمپول 5 الی 6 تا تخمک را آزاد می کنند که سه چهار آنهام معمولا به درد نمی خورد ، در نتیجه تخمک بیشتری را آزاد می کنند که همین عوامل سبب یائسگی زود رس می شود ، زیرا به مرور زمان تخمدان از تخمک خالی می شود .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان و متخصص زنان به تمامی بانوان توصیه می کنند که درمان به جای هورمونی بانوان بسیار در این زمینه کمک کننده است .

بانوان نباید برای هر درمان خود مصرف خود سرانه داشته باشند .

شما عزیزان بخواهید در خصوص سایر جراحی های زیبایی واژن اطلاعات کسب نمایید می توانید بر مقالات ذیل کیلیک نمایید :

 

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =