دکتر میترا بهمن پور / جراحی های ناحیه تناسلی زنان / مراقبت های پس از لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

بانوانی که لابیاپلاستی را انجام می دهند ، پس از این جراحی سوالات بسیار زیادی را بیان می کنند ، سوالاتی نظیر این چگونه واژن را شست و شو دهیم ؟ بخیه های پس از لابیاپلاستی را کی باید کشید ؟ آیا لابیاپلاستی درد دارد ؟ آیا پس از لابیاپلاستی می توان سوار هوایپما شد ؟ کی پس از لابیاپلاستی می توان مقاربت جنسی داشت ؟ اگر شما هم این سوالات را دارید و یا به دنبال پاسخ این سوالات هستید در ادامه با ما همراه باشید ومراقبت های پس از لابیاپلاستی را مطالعه نمایید .

مراقبت های پس از لابیاپلاستی بسیار مهم می باشد ، زیرا با انجام صحیح مراقبت های پس از لابیاپلاستی می توان کمک به بهبود نتایج عمل و بهبود سریع تر زخم ها کرد ، لابیاپلاستی امروزه به بانوان کمک شایانی کرده است ، دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان لابیاپلاستی را به شکل کاملا متفاوت انجام می دهند ایشان لابیاپلاستی با کمک سافت سرجری که یکی از جدیدترین دستگاه های جراحی زیبایی واژن است که بدون درد و خونریزی و بدون حتی بخیه جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند .

فیلم مراقبت های پس از لابیاپلاستی

 

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی چیست ؟

 • شخص پس از لابیاپلاستی چه رژیمی را مصرف نماید ؟
 • پس از لابیاپلاستی کی می توان ورزش را انجام داد  ؟
 • پس از لابیاپلاستی شخص کی می تواند مقاربت جنسی داشته باشد ؟

پاسخ تمامی سوالات بالا در این مقاله ، دکتر بهمن پور جراح زیبایی تمامی سوالات شما را در خصوص مراقبت های پس از لابیاپلاستی را پاسخ می دهند :

نکاتی در خصوص لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

بهتر است بدانید که برای بهبودی کامل لابیاپلاستی نیاز به شش هفته زمان است ، اما پس از 72 ساعت شخص می تواند  فعالیت های خود  را از سر بگیرد و تمامی کارهای خود را انجام دهد ، عمل لابیاپلاستی نیاز به یک ساعت زمان دارد که پس از 15 دقیقه پس از عمل بدن شروع به بهبودی ناحیه ژنیتال می نماید ، این جراحی در برخی از اشخاص یک تا دو ساعت زمان می برد ، عمل زیبایی لابیا نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار در زمان جراحی به دلیل استفاده از بی حسی هیچ گونه دردی را احساس نمی کند .

پس از لابیاپلاستی نباید از لباس های تنگ و جذب استفاده نمایید ، توصیه ما به شما استفاده از دامن و لباس های گشاد است .

برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی توصیه می شود که از کمپرس یخ استفاده شود و برای جذب خون و خونابه های که به دلیل جراحی رخ می دهد استفاده از پد زنانه توصیه می شود .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان برای مراقبت های پس از لابیاپلاستی مصرف برخی از داورهای ضد التهابی برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی را تجویز می نمایند ، مصرف قرص های نظیر موتین ، ناپروکسن و یا ایبوپروفن

بیمار باید مصرف داروها و قرص ها را زیر نظر جراح زیبایی زنان مصرف نمایند زیرا مصرف بیش از داروها ممکن است در شخص سبب تحریکات بیشتر زخم ها و درد و ناراحتی شود .

بانوانی که جراحی لابیاپلاستی انجام می دهند بهتر است که لباس زیرهای مناسبی را بپوشند ، این مورد نیز یکی از مراقبت های پس از لابیاپلاستی است .

بانوانی که لابیاپلاستی را انجام می دهند باید برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی از پوشیدن شلوارهای جین یا شلوارهای تنگ اجتناب نمایند .

توصیه می شود که با استفاده از صابون مخصوصی که به بانوان داده می شود روزی دو بار ناحیه جراحی شده را شست و شودهید و پس از آن حتما با سشوار خشک نمایید .

در صورتی که ترشحات سفید رنگ دارید باید ناحیه را از ترشحات خشک نمایید ، و از تجمع ترشحات و رطوبت ناحیه اجتناب نمایید .

بهبودی پس از یک هفته از گذشت لابیاپلاستی

در هفته اول پس از لابیاپلاستی باید از انجام ورزش های طولانی مدت و یا کارهای سنگین اجتناب نمایید ، توصیه می شود در هفته های اول پس از لابیاپلاستی به خصوص 7 روز اول خود  را با فعالیت های نظیر خواندن کتاب ، برنامه های تلویزیونی یا انجام برخی از فعالیت ها که نیازی ندارد از نظر جسمی فعالیت خاصی داشته باشید خود را سرگرم نمایید .

پس از 72 ساعت پس از لابیاپلاستی می توانید فعالیت های نظیر رانندگی ، آشپزی ، بالا رفتن و یا پایین رفتن از پله و… را انجام دهید .

اما باید از انجام برخی از کارها نظیر باغبانی ، بلند کردن اجسام سنگین ، جارو کرد ، بلند کردن بچه ، شنا کردن و … را نباید انجام دهید .

نباید داروهای ضد درد را بیش از حد مصرف نمایید ، مراقبت های پس از لابیاپلاستی بسیار مهم می باشد

بانوانی که شاغل می باشند پس از چند روز می توانند به سرکار بازگردند و فعالیت های خود را انجام دهند .

نباید به شکل خود سرانه از تامپون استفاده نمایید ، فقط کرم استروژن را که پزشک و جراح زیبایی زنان تجویز می نماید باید استفاده نمایید .

فعالیت جنسی پس از لابیاپلاستی

فعالیت جنسی و تمرینات کششی را تا 4 الی 6 هفته نباید انجام دهید .

استفاده از کرم استروژن را دکتر بهمن پورجراح زیبایی زنان توصیه می کند که بانوان مصرف نمایند زیرا استفاده از این کرم سبب بهبودی سریع تر بیمار خواهد شد و کمک به بازسازی پوست می نماید .

مصرف ویتامین ها تا سه ماه پس از لابیاپلاستی توصیه می شود ، زیرا روند بهبودی را تسریع می بخشد .

برای پیشگیری از یبوست از سی لکس استفاده می شود تا بافت های بازسازی شده تحت فشار قرار نگیرد .

مصرف آب لیمو تازه ، پرتقال را توصیه می شود که مرتب مصرف نمایید تا بهبودی سریع تر حاصل شود ، ممکن است شخص پس از لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی احساس ضعف نماید که این امر کاملا طبیعی است .

پس از سه هفته باید فعالیت جنسی را باید به تدریج انجام دهید ، اما نباید به یکباره فعالیت جنسی را افزایش دهید .

اگر قصد انجام ورزش پیاده روی را دارید باید قدم های آرام بردارید و از پیاده روی تند اجتناب نمایید ، از انجام ورزش های مانند دویدن ، ایروبیک و یا تمرینات که ممکن است ضربه بزند باید اجتناب نمایید .

بخیه ها کمک جذب می گردند ، بهبودی زخم ها نیز به مروز زمان است نباید توقع داشته باشید که یک هفته پس از لابیاپلاستی همه ی زخم ها بهبود یابد .

در هفته 5 الی 8 پس از لابیاپلاستی

پس از این مدت پس از لابیاپلاستی می توانید فعالیت های خاص خود را انجام دهد در صورتی که در زمان فعالیت درد داشتید ، نباید فعالیت های سنگین را انجام دهید ، بهتر است یک تا دوهفته دیگر نیز صبر کنید .

در صورتی که با خونریزی شدید یا بوی بد از واژن مواجه شید حتما جراح زیبایی زنان خود را مطلع نمایید .

تورم لگن ، تورم واژن را داشتید حتما جراح زیبایی زنان را مطلع نمایید .

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

نکات پس از لابیاپلاستی

 • تمامی داروهای را که پزشک تجویز نموده است بیمار باید مصرف نماید .
 • پس از لابیاپلاستی شخص نباید به مدت یک ماه مقاربت جنسی داشته باشد .
 • پس از لابیاپلاستی شخص باید به مدت 14 روز از دوش آب گرم و نشستن در وان آب گرم پرهیز نماید .
 • پس از عمل لابیاپلاستی شخص باید از مصرف غذاهای پرنمک و چرب اجتناب نماید .
 • توصیه می شود پس از عمل لابیاپلاستی شخص غذاهای فیبردار و میوه های تازه و سبزیجات را مصرف نماید .
 • به مدت یک ماه شخص نباید فعالیت های سنگین ورزشی داشته باشد ، انجام فعالیت های سنگین روزانه را باید پس از یک ماه انجام دهد .
 • پس از لابیاپلاستی شخص باید پمادهای موضعی که دکتر تجویز نموده است ، استفاده نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابند .
 • پس از لابیاپلاستی شخص نباید از لباسهای تنگ استفاده نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابند .
 • توصیه می شود پس از بهبودی زخم ها شخص به سونا و استخر برود قبل از بهبودی کامل زخم ها شخص نباید به استخر و سونا برود .
 • پس از لابیاپلاستی نه تنها شخص از انجام ظاهر واژن خود لذت می برد بلکه رابطه جنسی شخص نیز بهبود یافته است ، انجام جراحی زیبایی واژن و جوانسازی واژن تاثیر فراوانی بر زندگی شخص دارد .

برخی از خدمات خانم دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان :

در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام اطلاعات بیشتری کسب نمایید :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

Call Now Button