درمان تیرگی لبه های واژن

درمان تیرگی لبه های واژن
آنچه می خوانید...

تیرگی لبه های واژن برای بسیاری از بانوان آزاردهنده است ، بسیاری از بانوان از این امر خجالت می کشند ، آیا راه های درمان تیرگی لبه های واژن را می دانید ؟ در ادامه به بیان این نکات می پردازیم .

تیرگی لبه های واژن به دلایل مختلفی بروز می کند ، دلایل تیره شدن واژن شامل ژلیت ، افزایش سن ، مرطوب بودن ناحیه تناسلی ، استفاده از لباس زیرهای تنگ می باشد ، تیرگی واژن نه تنها در روحیه شخص بسیار تاثیر گذار است ، بلکه در زمان برقراری رابطه جنسی باعث می شود که شخص به دلیل تیرگی واژن از این کار سربازبزند که روشن کردن واژن در این زمینه بسیار کمک کننده است ، نه تنها به شخص اعتماد به نفس دوباره ای می دهد بلکه باعث می شود که روابط زوجین بهتر شود.

چه زمانی باید به پزشک برای درمان تیرگی واژن اقدام نمود ؟

به طور کلی هدف از مراجعه به پزشک در این خصوص به دو دلیل است ، هدف درمانی ، هدف زیبایی

درمان تیرگی لبه های واژن

برخی از بانوانی که به جراح زیبایی زنان جهت درمان تیرگی واژن جهت زیبایی صرفا اقدام می نمایند ، پس از معاینه شخص ، پزشک متوجه ترشحات و عفونت شخص می شود ، در این مواقع شخص قبل از انجام کار زیبایی باید به درمان این مشکلات بپردازد .

سفید کردن واژن را زمانی که شخص درمان عفونت را انجام داد ، می تواند انجام دهد ، سفید کردن واژن یکی از زیر مجموعه های جراحی زیبایی واژن می باشد که دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به روش های مختلفی انجام می دهند ، زمانی که شخص جهت سفید کردن واژن اقدام می نماید ، علاوه بر واژن اطراف مقعد و کشاله ران را نیز می توان سفید کرد .

علت تیرگی لبه های واژن چیست

بیشترین علت ناحیه تناسلی سایش ناحیه ، نوع لباس زیر، یکسری بیماری ها و ژنتیک و مصرف برخی از داروها از مهم ترین علت های تیرگی واژن می باشند .
درمان تیرگی واژن
یکی از این روش ها درمان با لیزر می باشد ، در مطب ما برای درمان تیرگی واژن از 4 روش استفاده می کنیم .
درمان تیرگی واژن با لیزر به دلیل اینکه یک روش تهاجمی است ، فواصل جلسات ماهی یکبار است ، لازم به ذکر است که یک شخص با یک جلسه هم نتایج بسیار درخشانی از سفید کردن واژن با لیزر بدست بیاورد ، به همین دلیل در همگی اشخاص تعداد جلسات سفید کردن واژن قطعا سه جلسه نیست .

چه عواملی در تعداد جلسات سفید کردن واژن تاثیر گذار هستند ؟

1- میزان تیرگی پوست
2- میزان پاسخ دهی پوست هر شخص
3- برخی از بیماریهای زمینه ای
4- وضعیت هورمون های هر شخص
تمامی مواردی که در بالا ذکر شد نقش بسیار مهمی در تعداد جلسات برای سفید کردن واژن دارند .

فاصله بین جلسات سفید کردن واژن

قانون خاصی را برای فاصله جلسات سفید کردن واژن نمی توان در نظر گرفت زیرا برخلاف لیزر مو زائد که نیاز است تا فولکول مو رشد نماید تا بتوان لیزر مو را انجام داد ، نمی باشد .
در روشن کردن واژن چون بخشی از لایه پوست که دارای ملاین است برداشته می شود ، ترمیم پوست از فاکتورهای مهم می باشد .
در برخی از اشخاص ترمیم پوست طی فرایند 10 روزه رخ دهد در برخی دیگر ممکن است این ترمیم پوست 20 روز طول بکشد اما به طور کلی ترمیم پوست به طور میانگین در اشخاص 21 روز طول می کشد .
به همین دلیل ترمیم پوست معمولا نیازمند حداقل سه هفته فاصله می باشد .
حتی درجه لیزر بسته جنس پوست هر شخص متفاوت است .
جلسات روشن کردن واژن را می توان ترکیبی کرد یعنی اینکه جلسه اول را برای شخص لیزر انجام داد ، جلسه دوم را از روش ترموالکتریک استفاده کرد ، یا ترکیبی از روش های سفید کردن واژن را انجام داد .
تمامی این موارد ذکر شده به پوست شخص بستگی دارد .

کربوکسی تراپی در سفیدی کردن واژن تاثیر دارد ؟

یکی از سوالات متعددی که ازدکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می شود این است که کربوکسی تراپی برای سفید کردن واژن تاثیر دارد ؟
در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که کربوکسی تراپی به تنهایی برای سفید کردن واژن موثر نیست ، اگر هم این روش موثر باشد نتایج بسیار بسیار کمی به همراه دارد .
کربوکسی تراپی با ترکیب سایر روش ها می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد .

روش کار سفید کردن واژن با لیزر

یکی از نکاتی که شخص باید قبل از سفید کردن واژن انجام دهد ، استحمام می باشد ، شخص یک روز قبل از سفید کردن واژن باید استحمام نماید .

پس از آن با داروهای بی حسی واژن را بی حس می نمایند ، بعد از آن به کمک دستگاه لیزر نورهای به سطح پوست تابیده می شود که با کمک تغییرات در رنگدانه های پوست می توان سطح روی پوست را از بین برد ، پس از مدت کوتاهی پوست های تیره شروع به ریزش می نمایند .

اثر کرم های سفید کننده واژن

برای سفید کردن واژن روش های مختلفی وجود دارد ، سفید کردن واژن با کرم و پمادهای موضعی را بسیاری از شرکت ها تبلیغات گسترده ای انجام می دهند ، کرم ها و پمادهای سفید کننده واژن شاید در مدت زمان کمی سبب روشن شدن دستگاه تناسلی گردند اما پس از مدت کوتاهی مجددا پوست واژن تیره می شود ، به همین دلیل مصرف این پمادها و کرم ها توصیه نمی شود ، در برخی از اشخاص هم سبب حساسیت و واکنش شیمیایی می شوند ، که ممکن است در شخص سبب عوارض جبران ناپذیری شود .

سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر یکی از جدیدترین روش های است که در مطب دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان انجام می شود ، در این روش شخص در کمترین زمان بدون درد و خونریزی سفید کردن واژن را انجام می دهد .

سفید کردن واژن با لیزر نیاز به یک الی سه جلسه دارد ، تعداد جلسات بسته به اینکه نیاز شخص تا چه اندازه است و تا چه حدی واژن تیره است ، متفاوت است .

در برخی از اشخاص سفید کردن واژن در یک جلسه بسیار تاثیر گذار است و دیگر نیازی به جلسات بیشتری نمی باشد ، اما در برخی از اشخاص تیرگی واژن نیاز به یک الی سه جلسه دارد .

البته نیاز به ذکر است که تا 70 درصد پس از اولین جلسه سفید کردن واژن ، تیرگی واژن برطرف می شود .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان علاوه بر لیزر از یکسری داروها جهت رفع تیرگی واژن استفاده می نمایند که هم ماندگاری سفید کردن واژن را بیشتر کنند هم سفید کردن واژن به میزان بیشتری انجام شود .

سفید کردن واژن درد دارد ؟

یکی دیگر از سوالات متداولی که در خصوص سفید کردن واژن بیان می شود ، این است که سفید کردن واژن درد دارد ، در پاسخ به این سوال دکتر بهمن پور بیان می کنند به دلیل اینکه از بی حسی موضعی استفاده می کنند ، شخص دردی را احساس نمی کند .

مدت زمان سفید کردن واژن

در خصوص مدت زمان سفید کردن واژن بسته به تیرگی این زمان متغییراست ، در برخی از اشخاص سفید کردن واژن را می توان در مدت 20 دقیقه انجام داد ، اما در برخی دیگر نیاز به یک ساعت زمان است .

مراقبت های پس از سفید کردن واژن

  • پس از سفید کردن واژن شخص باید از داروهای که پزشک تجویز نموده است ، مصرف نماید .
  • پس از روشن کردن واژن شخص باید برای مدتی به حالت باز بخوابد .
  • شخص به مدت 14 روز نباید در وان بنشیند و یا در زمان استحمام از دوش آب گرم نباید استفاده نماید .
  • شخص نباید از لباس های تنگ در ماه های اول استفاده نماید .

 

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 16 =