دکتر میترا بهمن پور / بیماری های زنان / سوالات متداول کیست تخمدان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سوالات متداول کیست تخمدان

سوالات متداول کیست تخمدان

در برخی از بانوان و دختران کیست تخمدان بروز می کند؟ علت بروز کیست تخمدان چیست ؟ راه درمان کیست تخمدان چیست ؟ چه کیست های سرطانی هستند ؟ و بسیاری از سوالات دیگر ممکن است در ذهن شما ایجاد شود که در این بخش به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم ، سوالات متداول کیست تخمدان را اکثر بیماران دکتر بهمن پور بیان کرده اند که در این بخش قرار داده شده است .

سوالات متداول کیست تخمدان

  • علائم کیست تخمدان چیست ؟

بانوانی که کیست تخمدان دارند ، معمولا احساس درد در لگن و شکم دارند ، این بانوان در زمان مقاربت جنسی معمولا با درد روبرو هستند . التهاب شکم ، درد در زمان دفع مدفوع ، پریودهای دردناک از دیگر علائم کیست تخمدان هستند .

دکتر بهمن پور بیان می کنند که کیست تخمدان را باید سریعتر درمان نمود تا سبب سرطان نشود ،  در ادامه کیست های را که سبب سرطان می شود را بیان می کنیم ، درمان کیست تخمدان بسیار آسان است

  • آیا کیست تخمدان باعث خونریزی می شود ؟

در برخی از موارد کیست تخمدان سبب خونریزی می شود ، این مورد معمولا در مواقعی رخ می دهد که کیست پاره شده باشد ، که در لگن خونریزی رخ می دهد .

سوالات متداول کیست تخمدان

  • مدت زمان کیست تخمدان چقدر است ؟

معمولا در سه دوره قاعدگی کیست تخمدان وجود دارد ، اگر درمان نشود کیست بزرگ می شود و شخص همیشه در زمان قاعدگی درد دارد ، اگر به موقع کیست تخمدان درمان نگردد ، پزشک ممکن است با جراحی به درمان این بیماری بپردازد

  • آیا کیست تخمدان ژنتیکی است ؟

هیچ منبع علمی تا به امروز بیان نکرده است که کیست تخمدان ممکن است در اثر ژنتیک رخ دهد ، اما برخی از عوامل ژنتیکی و یا محیطی در ایجاد یک کیست تخمدان می توانند تاثیر گذار باشند .آیا کیست تخمدان سبب ناباروری می شود ؟ بله ، در مواقعی که کیست بر اثر آندومتریوز یا سندرم تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد ، ممکن است سبب تنبلی تخمدان و در نهایت باعث ناباروری شود . این عوامل به شکل مستقیم باعث ناباروری نمی شوند بلکه شانس باروری را در شخص کاهش می دهند.آیا کیست تخمدان سبب سرطان می شود ؟ در اغلب موارد ، کیست های تخمدان سرطانی نمی باشند ، اما اگر کیست ها به موقع درمان نشوند ممکن است سبب سرطان شوند .اگر کیست را بالاپاروتومی و یالاپاراسکوپی درمان شود ، ممکن است خطر مبتلا شدن به سرطان را ممکن است در آینده کاهش دهند .

  • چه آزمایش های برای کیست تخمدان نیاز است ؟

برای کیست تخمدان پزشک بسته به نوع کیست آزمایش های را مانند سونوگرافی لگن ، لاپاروسکوپی ، آزمایش بارداری ، آزمایش خون CA 125، را از بیمار بخواهد که انجام دهد .اشخاصی که کیست تخمدان دارند چه نکاتی را باید رعایت نمایند ؟

بانوان و دخترانی که کیست تخمدان دارند باید از یوگا ، دو میدانی ، حرکات شدید ورزش جهشی و… پرهیز نمایند . این اشخاص باید از مصرف نوشابه های گازدار و مواد شیرین نیز باید اجتناب بوزند . شخص باید تحت درمان پزشک باشند تا در صورت بزرگ شدن کیست و یا بروز علائم غیرعادی پزشک درمان دیگری را برای شخص در نظر بگیرد .

  •  درمان کیست تخمدان آیا متفاوت است ؟

بله درمان کیست تخمدان بسته به نوع  و سایز آن متفاوت است ، پزشک با بررسی آزمایش ها و نوع کیست تخمدان تصمیم می گیرد که چه درمانی را برای شخص در نظر بگیرد.

  • علائم کیست تخمدان پاره شده چیست ؟

معمولا زمانی که کیست تخمدان پاره می شود به خصوص اگر کوچک باشد علائم خاصی ندارد ، اما در برخی از کیست ها که پاره می شوند کیست تخمدان با علائمی نظیر درد شدید ، خونریزی داخلی همراه باشد .زمانی که شخص ورزش می کند یا رابطه جنسی دارد با درد همراه است ، در برخی از اشخاص با تب و برخی از بیماریهای گوارشی نیز همراه است .

مقالات مرتبط با کیست تخمدان

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

instagram

دکتر بهمن پور به روش های مختلفی به درمان کیست تخمدان می پردازند و به تمامی بانوان توصیه می کنند که حتما در صورت مبتلا بودن به کیست تخمدان سریعتر به درمان این بیماری بپردازند تا این بیماری برای آنها خطرناک نشود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم با تشکر دکتر میترا بهمن پور جراح زیبایی زنان

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

Call Now Button