جراحی لابیاپلاستی و نکات مهم آن

لابیاپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که برای تغییر ظاهر و اندازه لابیای خارجی (بیرونی) واژن انجام می‌شود. در مورد این روش جراحی چند نکته مهم وجود دارد:

اهداف انجام لابیاپلاستی:

 • کاهش یا افزایش اندازه لابیای خارجی
 • تصحیح ناهنجاری‌های مادرزادی یا ایجاد شده در اثر زایمان
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود زندگی جنسی فرد

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) یا لبیوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که بر روی لابیاهای داخلی یا بیرونی واژن انجام می شود و باعث بهبود شکل ظاهری و زیبایی بیشتر واژن می شوند. لب های واژن در بعضی از بانوان به دلایل مختلف تغییر شکل می دهد یا از بدو تولد بدشکل است. این موضوع باعث کاهش میل جنسی و احساس خجالت در زنان می شود.

به کمک جراحی لابیاپلاستی، اندازه و طول لبه داخلی واژن یا لابیامینور کاهش پیدا می کند، فرم لبه ها زیباتر می شود و بیرون زدگی از بین می رود. در این جراحی ممکن است بنا به تشخیص متخصص جراحی زیبایی زنان، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز برداشته شود. زیبایی ظاهری اندام جنسی به زنان کمک می کند تا اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند و رابطه جنسی برای آن ها لذت بخش تر شود.

علت نیاز به لابیاپلاستی چیست؟

وراثت و مسائل ژنتیکی مهم ترین علت نامتقارن بودن لب های واژن، بزرگ بودن لابیاهای مینور و ماژور و همچنین رنگ تیره آن است. اما علل دیگری نیز برای تغییر شکل لب های واژن وجود دارد که اکتسابی است و به مرور زمان به وجود می آید. این علل عبارتند از:

افزایش سن

لب های واژن در طول زندگی یک زن مانند دیگر اعضای بدن او رشد می کنند. این رشد در دوران بلوغ به دلیل افزایش تغییرات هورمونی، بیشترین میزان را دارد و به فرم زنانه خود می رسد. بعد از 40 سالگی، با افزایش سن، لابیاها نیز مانند سایر قسمت های بدن دچار افتادگی و چین خوردگی می شوند و ظاهر جوان خود را از دست می دهند. به همین دلیل لابیاپلاستی کمک می کند تا جوانسازی در این ناحیه صورت گیرد.

تغییرات هورمونی

تغییر در سطح هورمون ها در مراحل مختلف زندگی یک زن باعث تغییر اندازه لابیاها می شود. در زمان بلوغ، رشد لابیاها در بیشترین میزان خود دارد. بعد از یائسگی، هورمون های زنانه به کمترین میزان خود می رسند و به همین دلیل لابیامینور کوچک تر از قبل خواهد شد.

بارداری های متعدد

بارداری متعدد و فشار ناشی از وزن جنین باعث ایجاد فشار به لب های واژن می شود و همین امر بر تغییر شکل و فرم لابیاها تاثیرگذار است.

زایمان های متعدد

زایمان های طبیعی متعدد و بیش از 3 فرزند باعث می شود که لابیامینورها دستخوش تغییر شوند. فشارهای ناشی از زایمان طبیعی باعث تغییر فرم لابیاها می شود. علاوه بر این، تغییر شکل لابیا در زایمان سزارین نیز مشاهده می شود.

تغییر وزن مداوم

چاقی و لاغری پی در پی باعث بروز چین و چروک و افتادگی در لب های واژن می شود. برای سلامت بیشتر، بهتر است وزن را همیشه در حالت تعادل نگه دارید.

کاهش چربی بدن

با افزایش سن، میزان چربی های بدن از جمله ذخایر چربی لابیاها کاهش می یابد. این امر موجب افتادگی، شل شدن و بروز چین و چروک لابیاها می شود. رژیم های لاغری که با کاهش وزن شدید همراه هستند نیز باعث کاهش ذخیره چربی واژن می شود.

مصرف داروهای هورمونی

بعضی از داروهایی که تعادل سطح هورمونی را بر هم می ریزند باعث اختلالات هورمونی و تغییر شکل در ناحیه واژن می شوند. افزایش میزان هورمون های مردانه در بدن زنان باعث بزرگ تر شدن لابیاها می شود.

صحبت های تکمیلی دکتر میترا بهمن پور، جراح لابیاپلاستی در تهران، را در خصوص تغییر رنگ لابیا می شنویم:

انواع شکل لابیا و بررسی طبیعی بودن آن

همان طور که گفتیم، شکل اندام تناسلی زنان با یکدیگر متفاوت است. رایج ترین انواع شکل لابیا عبارت است از:

واژن با لب های داخلی کوچک

در این مدل واژن، لابیا مینورها یا لب های داخلی واژن کاملاً تحت پوشش لابیاماژور هستند و به همین دلیل قابل مشاهده نیستند. اگر لابیامینورها در این مدل واژن متقارن باشند، معمولاً نیازی به انجام جراحی لابیاپلاستی نیست.

واژن با لب های داخلی بیرون زده

به طور کلی استانداری برای اندازه، رنگ و فرم لابیاها برای زنان وجود ندارد. اما معیارهایی کلی وجود دارد که به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا نیاز به لابیاپلاستی دارید یا خیر. با انجام تست کوتاه زیر می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرم لبه های واژن شما طبیعی است یا خیر.

واژن پف دار

در این نوع واژن، لابیاهای مینور و ماژور پایین تر از استخوان لگن قرار دارند و قسمت بالایی واژن گسترده تر است. لابیامینور در این نوع واژن به سمت پایین کشیده شده است.

آیا نیاز به لابیاپلاستی دارم؟

به طور کلی استانداری برای اندازه، رنگ و فرم لابیاها برای زنان وجود ندارد. اما معیارهایی کلی وجود دارد که به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا نیاز به لابیاپلاستی دارید یا خیر. با انجام تست کوتاه زیر می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرم لبه های واژن شما طبیعی است یا خیر.

به لابیاپلاستی نیاز دارم؟

آیا نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارم؟

1 / 4

در زمان انجام دوچرخه سواری یا سایر ورزش ها دچار درد در ناحیه واژن می شوید؟

2 / 4

در زمان ادرار مسیر ادرارتان منحرف و چند مسیری می شود؟

3 / 4

با پوشیدن لباس های تنگ یا جین احساس درد و سوزش دارید؟

پوشیدن جین و درد واژن

4 / 4

زمان نزدیکی احساس درد یا سوزش در ناحیه لب های واژن دارید؟

نزدیکی و درد واژن

جهت مشاهده نتایج اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید

0%

علت انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی تنها یک عمل زیبایی محسوب نمی شود بلکه در بسیاری از موارد جنبه درمانی نیز دارد و به رفع مشکلات و بیماری های زنان کمک می کند. از مهم ترین علل انجام این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیباتر شدن ظاهر واژن و در پی آن افزایش اعتماد به نفس
 • درد و سوزش در زمان برقراری رابطه جنسی و کمک به رفع آن
 • رفع مشکل دفع ادرار و بی اختیاری ادرار
 • درمان درد ناشی از پوشیدن شلوارها و لباس های تنگ
 • افزایش تحریک پذیری کلیتوریس با برداشتن پوست اضافه
 • ایجاد تقارن در لابیاها
 • درمان درد و سوزش و کشیدگی در زمان ورزش و دوچرخه سواری
 • رفع تیرگی لبه های واژن

این جراحی اگر توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود، نتایج بسیار مطلوبی به همراه خواهد داشت و تمامی مشکلات این ناحیه رفع خواهد شد.

برطرف کردن مشکلات لابیاهای بزرگ

مسلما با انجام جراحی زیبایی لابیاها یا همان لابیاپلاستی می توان مشکلاتی را که در بالا بیان شد را برطرف کرد ، اما اینکه لابیاپلاستی شامل چه تکنیک های است ، برای هر شخص کدام تکنیک بهتر است را در ادامه بیان می کنیم .

قبل از اینکه شما بخواهید لابیاپلاستی را انجام دهید باید یکسری آزمایشات انجام دهید ، جراح زیبایی زنان برای اینکه حین جراحی اگر بدن شخص دچار خونریزی شد و یا رفتار خاصی را نشان داد به بیمار توصیه می کند که یکسری آزمایشات قبل از لابیاپلاستی را انجام دهد ، هم چنین برای اینکه بداند شخص می تواند لابیاپلاستی را انجام دهد یا خیر توصیه می کند یکسری آزمایشات خاص را انجام دهند .

بایدها و نبایدهای لابیاپلاستی

در ادامه خواهیم دید که چه افرادی می توانند عمل زیبایی واژن را انجام دهند و چه کسی امکان انجام آن را ندارند.

 • زنانی که به دلیل زایمان های متعدد، دچار تغییر شکل لب های واژن شده اند (این زنان می توانند برای تنگ کردن واژن  به صورت همزمان با لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با نخ را نیز انجام دهند)؛
 • زنانی که به صورت ژنتیکی و از بدو تولد با فرم غیرطبیعی لابیاها و بزرگ بودن آن ها متولد شده اند؛
 • زنانی که به دلیل تغییر وزن شدید یا افزایش سن دچار چین و چروک و افتادگی در این ناحیه شده اند؛
 • زنانی که لابیا مینور بیرون زده و بزرگی دارند؛
 • دختران و زنان جوانی که می خواهند اندام تناسلی زیباتری داشته باشند؛
 • زنانی که از تیرگی لبه های واژن شکایت دارند (لیزر در جراحی لابیاپلاستی به رفع این مشکل کمک می کند)؛
 • زنان بالای 40 سالی که با افزایش سن، فرم لابیای آن ها تغییر کرده و بر روابط زناشویی آن ها تاثیر گذاشته است؛
 • زنانی که به دلیل بیرون زدگی لابیاها، دچار عفونت های مکرر می شوند.

لابیاپلاستی برای چه کسانی ممنوع است؟

لابیاپلاستی برای افراد زیر توصیه نمی شود:

 • زنانی که در پی رفع خلأ عاطفی با همسر خود هستند

اگرچه لابیاپلاستی می تواند به زیباتر شدن اندام شما و افزایش اعتماد به نفس کمک کند، اما نمی تواند به بهبود روابط عاطفی شما با همسرتان در طولانی مدت کمک نماید. جذابیت جنسی و روابط زناشویی تنها بخشی از مشکلات شما با همسرتان را حل می کند. اگر مشکلات عمیقی با همسرتان دارید و در روابط احساسیتان دچار مشکل هستید، عمل زیبایی نمی تواند کمکی به رفع مشکل نماید.

 • زنان باردار

خانم هایی که در دوران حاملگی قرار دارند نمی توانند لابیاپلاستی انجام دهند. بهتر است انجام این جراحی به دو ماه بعد از زایمان موکول شود.

 • زنان دارای زگیل یا تبخال تناسلی فعال

افرادی که مبتلا به ویروس HPV هستند نباید عمل لابیاپلاستی یا هر گونه عمل زیبایی واژینال دیگر انجام دهند. این کار باعث افزایش زگیل یا تبخال تناسلی می شود.

 • دختران زیر 18 سال

رشد لابیا تا سن 18 سالگی ادامه دارد و به همین دلیل پیش از آن هنوز شکل نهایی لب های واژن مشخص نشده است. دختران کمتر از 18 سال باید صبر کنند تا به مرحله بلوغ جنسی کامل برسند و سپس برای این جراحی زیبایی اقدام نمایند.

 • زنان بالای 55 سال

بعد از سن 50 سالگی انجام این عمل تنها با مشورت پزشک امکان پذیر است زیرا بعد از 50 سالگی، قدرت ترمیم زخم ها و جوش خوردن جراحات ناشی از عمل کاهش می یابد و به همین دلیل امکان بروز عفونت های واژینال بیشتر می شود.

 • زنان دارای عفونت و زخم فعال

خانم هایی که دارای عفونت واژینال و یا زخم و جراحت هستند، ابتدا باید برای درمان عفونت و زخم خود اقدام نمایند و سپس برای هر گونه عمل زیبایی واژن اقدام نمایند.

نکته

اگر قبل از بارداری جراحی لابیاپلاستی انجام داده اید و تصمیم به زایمان طبیعی دارید، منعی برای آن وجود ندارد. بر خلاف جراحی تنگ کردن واژن که بعد از زایمان طبیعی برگشت پذیر است، لابیاپلاستی قبل از زایمان طبیعی باعث تغییر فرم و برگشت شکل اولیه لابیاها نمی شود.

بهترین سن برای انجام جراحی لابیاپلاستی

همان طور که گفتیم، دختران تا سن 18 سالگی هنوز به بلوغ جنسی کامل نرسیده اند و رشد اندام تناسلی آن ها کامل نشده است. به همین دلیل بهتر است که این عمل بعد از 18 سالگی انجام شود. هرچند بسیاری از متخصصان زنان سن مناسب برای لابیاپلاستی را از بعد از 20 سالگی و تا قبل از 50 سالگی مناسب می دانند.

صحبت های دکتر میترا بهمن پور، جراح زیبایی زنان، را در خصوص سن مناسب برای این عمل را می شنویم.

نحوه انجام عمل لابياپلاستی چگونه است؟

زمانی که برای انجام لابیاپلاستی به یک متخصص زنان خوب مراجعه می کنید، دو روش پیش رو دارید:

 1. لابیاپلاستی با جراحی
 2. لابیاپلاستی با لیزر

انتخاب روش جراحی بر اساس وضعیت جسمی فرد و با صلاحدید جراح تعیین می شود. در ادامه به بررسی هر یک از انواع جراحی لابیاپلاستی می پردازیم.

جراحی لابیاپلاستی و نحوه انجام آن

در روش جراحی، متخصص زنان به کمک تیغ جراحی و در اتاق عمل اقدام به انجام لابیاپلاستی می کند. این روش هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی امکان پذیر است. جراحی لابیاپلاستی برای افرادی مناسب است که نیاز به تغییرات زیاد دارند، یعنی اندازه لابیاهای آن ها بسیار بزرگ و چروکیده است. اگر نیاز باشد تا بافت زیادی حین جراحی برداشته شود، جراح معمولاً با بیهوشی عمومی عمل را انجام می دهد تا بیمار بدون استرس درمان شود.

جراحی اگر توسط جراح زنان خوب و ماهر انجام شود، هیچ گونه اثری از بخیه باقی نخواهد ماند. اما با توجه به برش های ایجاد شده، دوره نقاهت کمی طولانی تر خواهد بود.

 • مرحله اول: جراح محل های برش را مشخص می کند.
 • مرحله دوم: برش ها ایجاد و نواحی موردنظر جدا می شود.
 • مرحله سوم: محل برش بخیه و به هم متصل می شود.

روش های مختلف جراحی زیبایی لابیا

لابیاپلاستی به روش های مختلفی انجام می شود. اما تکنیک های لابیاپلاستی عبارتند از:

 1. تکنیک Trim
 2. تکنیک Wedge

در ادامه به تفاوت این دو تکنیک می پردازیم.

روش Trim در عمل زیبایی لابیاها

در این تکنیک، جراح پوست اضافه لابیامینورها را جدا می کند و سپس برش ها را بخیه می زند. این تکنیک حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد. از روش تریم زمانی استفاده می شود که لابیا مینور فرد بیش از حد طبیعی بزرگ باشد. از مزایای این روش می توان به قرار گرفتن قسمت صورتی رنگ کناره لابیا در بین چین لابیا ماژور اشاره کرد.

روش Wedge در جراحی زیبایی لابیاها

در این جراحی، بخشی از لابیامینور جدا می شود و سپس محل برش به چین های طبیعی لابیاها بخیه می شوند. برش لابیامینور در این روش به صورت V شکل است. جراح بیشترین بافت را از بافت های مرکزی جدا می کند. این تکنیک مدت عمل را طولانی تر می کند اما جراحی با ظرافت بیشتری انجام می شود و نتیجه بهتری به همراه دارد.

از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حفاظت از مخاط طبیعی و لبه پوست

جلوگیری از بروز حساسیت در لابیاها

بدون هیچ گونه آسیب به اعصاب ناحیه تناسلی و غدد لنفاوی

لابیاپلاستی با لیزر و نحوه انجام آن

استفاده از لیزر در علم پزشکی روشی نوین در درمان است که بدون خونریزی و با کمترین تهاجم انجام می شود. به دلیل مزایای لیزر و عدم آسیب رسانی آن به بافت های مجاور، استفاده از این روش در لابیاپلاستی گسترش یافته است.

لابیاپلاستی با لیزر عملی بدون خونریزی و با کمترین میزان درد است. استفاده از لیزر این امکان را فراهم می کند که حین ایجاد برش روی بافت ناحیه تناسلی، رگ های خونی بسته شوند. این قابلیت موجب می شود تا جراحی لابیاپلاستی بدون خونریزی انجام شود. از سوی دیگر، این روش بدون بخیه است و هیچ گونه زخم یا جای بخیه باقی نخواهد ماند.

هم در جراحی هم در درمان با لیزر تورم تا 2 ماه بعد از عمل وجود دارد و به همین دلیل نمی توان در مورد شکل نهایی واژن خیلی سریع قضاوت نمود.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

برای پاسخ به این سوال رایج باید گفت که انتخاب روش درمان بستگی به وضعیت جسمی فرد دارد و تنها با معاینه متخصص زنان می توان تصمیم گرفت که کدام روش بهتر است. اما به طور کلی، استفاده از لیزر در درمان به دلیل کم تهاجمی بودن آن و همچنین بدون خونریزی بودن، بهتر است.

آیا بعد از عمل لابیاها جای بخیه باقی می ماند؟

صحبت های دکتر میترا بهمن پور را در خصوص جای بخیه بعد از لابیاپلاستی می شنویم.


لوگوی سایت دکتر میترا بهمن پور

لابیاپلاستی بدون بخیه

یکی از مدرن ترین دستگاه های لابیاپلاستی در ایران دستگاه سافت سرجری است که مزایای آن بیش از لابیاپلاستی با لیزر است. این دستگاه بدون هیچ گونه بخیه و با ظرافت کامل جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهد. استفاده از دستگاه سافت سرجری در جراحی لابیاپلاستی نیاز به تخصص و مهارت جراح دارد. جراح زیبایی زنان باید بتواند هم جراحی پلاستیک لابیا را انجام دهد و هم برای نواحی ای که نباید جای بخیه باقی بماند از این دستگاه به عنوان کمک برای جراحی لابیاپلاستی بدون بخیه استفاده کند.

جراحی زیبایی کلیتوریس همزمان با لابیاپلاستی

گاهی پزشک تشخیص می دهد که کلاهک کلیتوریس نیاز به کوچک تر شدن یا برداشتن پوست اضافه دارد. در این صورت، حین انجام لابیاپلاستی، کلاهک کلیتوریس را نیز جراحی می کند تا اجزای بیرونی واژن از نظر شکل ظاهری و اندازه در تناسب با هم قرار بگیرند.

مدت زمان جراحی زیبایی لابیا چقدر است؟

مدت زمان این جراحی به روش انجام، تکنیکی که در جراحی به کار می رود و وضعیت جسمی شما بستگی دارد. دکتر زنان قبل از انجام جراحی و در زمان مشاوره، نحوه انجام عمل را توضیح می دهد و شما را از مدت زمان تقریبی عمل آگاه می سازد. این جراحی می توانید بین 30 دقیقه تا 1 ساعت و نیم طول بکشد.

نقش متخصص زنان در عمل زیباسازی لابیاها

یکی از مهم ترین سوالاتی که پیش از انجام لابیاپلاستی مطرح می شود این است که آیا انتخاب جراح تاثیری در نتیجه عمل دارد؟ پاسخ این سوال قطعاً مثبت است! لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود و در ناحیه ای انجام می شود که عصب های زیادی در آن قرار دارد. به همین دلیل، انجام این جراحی به دست متخصص جراحی زیبایی زنان ماهر نه تنها از نظر زیبایی نتیجه حائز اهمیت است بلکه در سلامت فرد نیز نقش مهمی دارد.

بهترین جراح لابیاپلاستی

اگر ساکن شهرهای بزرگی مانند تهران باشید، قطعاً انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان در تهران برایتان دشوارتر خواهد بود؛ زیرا تعداد پزشکان در این شهرها زیاد است و نمی توان به راحتی بهترین جراح را انتخاب کرد. برای انتخاب یک متخصص لابیاپلاستی خوب باید ویژگی هایی را در نظر داشته باشید تا بتوانید جراحی خوبی را تجربه کنید. این ویژگی ها کدام است؟ در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ویژگی های بهترین جراح لابیاپلاستی

قبل از انجام لابیاپلاستی به خوبی تحقیق نمایید تا بتوانید یک جراح خوب زنان انتخاب نمایید. در نظر گرفتن ویژگی های زیر به شما کمک می کند تا انتخاب صحیح داشته باشید:

 • متخصص زنان باید مجوز برای این فعالیت داشته باشد؛
 • در تشخیص بهترین تکنیک تبحر و تخصص داشته باشد؛
 • آشنا به تکنیک ها و روش های نوین درمان باشد؛
 • محیط کلینیک باید استریل، آرام و تمیز باشد؛
 • پزشک باید از پیشرفته ترین دستگاه ها و وسایل استفاده نماید؛
 • دستگاه ها و ابزارها باید به صورت مداوم ضدعفونی و استریل شوند؛
 • پزشک باید نمونه کارهای موفق زیادی داشته باشد؛
 • خوش برخورد باشد و در معاینه بیمار دقت کافی داشته باشد؛
 • در پاسخگویی به پرسش های بیمار صبور و با حوصله باشد؛
 • سلامت بیمار را پیش از هرچیز مدنظر قرار دهد.

نحوه انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی تهران

مهم ترین اقدام قبل از انجام لابیاپلاستی تحقیق و بررسی است، به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران که فعالیت پزشکان در حوزه های مختلف پررنگ است. برای انتخاب یک جراح خوب زیبایی واژن در تهران، مراحل زیر را به یاد داشته باشید:

ابتدا در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها به خوبی جست و جو کنید و لیستی از پزشکان فعال در حوزه لابیاپلاستی تهیه نمایید. صحبت با بیماران پزشکان به صورت آنلاین و اطمینان از رضایت سایرین می تواند در تصمیم گیری کمک نماید؛

آدرس و شماره تماس پزشکان مورد نظر را بیابید و در مورد سوابق و کارنامه کاری آن ها تحقیق کنید؛

به صورت حضوری به مطب هر یک مراجعه کنید و با بیماران حاضر در کلینیک که تخت عمل لابیاپلاستی قرار گرفته اند صحبت کنید؛

در جلسه حضوری با پزشک مورد نظر نیز مشورت نمایید و در حین مشاوره ویژگی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم را مدنظر قرار دهید؛

در نهایت، از میان پزشکانی که با آن ها مشاوره داشته اید، بهترین را انتخاب نمایید.

عوارض عمل لابیاپلاستی چیست؟

جراحی پلاستیک واژن اگر توسط جراح خوب و ماهر انجام شود، کاملاً بی خطر خواهد بود و به جز ورم و کمی درد هیچ عوارض دیگری نخواهد داشت. ورم و درد واکنش های طبیعی بدن نسبت به جراحی هستند و با کمک استفاده از کمپرس یخ و مسکن ها بهبود پیدا می کنند.
در واقع لابیاپلاستی هیچ خطری برای بانوان ندارد، اما باید به رعایت بهداشت خود اهمیت ویژه ای دهند که زخم ها عفونت نکند در برخی از مواقع که بسیار نادر است بانوان ممکن است با خون ریزی و عفونت زخم روبرو شوند.

اگر این جراحی توسط غیرمتخصص انجام شود، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به عصب دستگاه تناسلی یا شکل ظاهری آن وارد نماید.

نکات مهم قبل از جراحی زیبایی لابیا

قبل از انجام این جراحی نکات زیر را به خاطر داشته باشید تا جراحی خوب و راحتی را سپری کنید:

 • آزمایش هایی که برایتان تجویز شده است را انجام دهید و اگر عفونت فعال دارید، نسبت به درمان آن اقدام نمایید؛
 • در صورتی که سابقه تبخال یا زگیل تناسلی دارید، حتماً پزشک را آگاه نمایید.
 • از 2 هفته قبل از جراحی، مصرف سیگار و الکل را قطع نمایید؛
 • از 2 هفته قبل از لابیا پلاستی مصرف داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپرین) و ویتامین E، امگا-3، چای سبز و هر مادّه ای که باعث رقیق شدن خون می شود را قطع کنید. این داروها باعث افزایش احتمال خونریزی حین جراحی می شوند؛
 • شب قبل از جراحی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید؛
 • شب قبل از عمل استحمام کنید.

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی چیست؟

قبل از انجام عمل، متخصص زنان آزمایش های پیش از لابیاپلاستی را برایتان تجویز خواهد کرد؛ این آزمایش ها عبارتند از:

 • زنان زیر 40 سال باید قبل از انجام این جراحی، آزمایش CBC بدهند تا سطح هموگلوبین خون آن ها مشخص شود. این آزمایش تعیین می کند که آیا تالاسمی مینور وجود دارد یا خیر. برای انجام این جراحی نیاز است تا اطمینان حاصل شود که تالاسمی مینور وجود ندارد.
 • اگر بالای 40 سال هستید معمولاً آزمایش دیابت، آزمایش های هورمونی و آزمایش کلیه نیز انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که مشکلی وجود ندارد.
 • اگر پایین تر از 40 سال هستید و مشکل دیابت ندارید، نیازی به انجام آزمایش دیابت قبل از لابیاپلاستی نیست.
 • همچنین پزشک، مراجعه کننده را از نظر سلامت و عدم ابتلا به عفونت نیز بررسی می کند و در صورت نیاز تست پاپ اسمیر نیز انجام می دهد.


ریکاوری پس از عمل لابیاپلاستی چگونه است ؟

در روزهای اول پس از لابیاپلاستی در ناحیه واژن و لابیاها شخص با کمی احساس ناراحتی روبرو می شود ، اما جای نگرانی نیست زیرا پس از مدت زمان کوتاهی این مشکل برطرف می شود و شخص به آسانی می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد البته باید بیان کرد که مصرف داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیک و مسکن در این زمینه بسیار کمک کننده است، اکثر جراحی های زیبایی واژن دوران نقاهت کوتاهی دارند .


مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

نکات بعد از عمل زیبایی واژن را به خاطر داشته باشید و با دقت رعایت کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید:

 • داروهای تجویز شده را در زمان معین و دقیق مصرف کنید؛
 • برای معاینه در زمانی که پزشک توصیه کرده است، حضور پیدا کنید؛
 • تورم و کمی درد بعد از عمل طبیعی است. مصرف مسکن ها به کاهش درد کمک می کنند؛
 • برای کاهش ورم در روز اول از کمپرس یخ استفاده کنید؛
 • مصرف مایعات و آبمیوه های طبیعی را فراموش نکنید؛
 • لباس های آزاد و گشاد بپوشید؛
 • از فعالیت های شدید یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید؛
 • اگر ترشحات زرد یا سبز رنگ مشاهده کردید، با پزشک خود تماس بگیرید؛
 • اگر بوی بد از واژن استشمام کردید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید؛
 • 24 ساعت بعد از جراحی می توانید استحمام کوتاهی داشته باشید؛
 • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اید، از استحمام طولانی و رفتن به استخر یا نشستن در وان حمام خودداری کنید؛
 • از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا دچار یبوست و در نتیجه آن فشار آمدن به واژن نشوید؛
 • دوره نقاهت لابیاپلاستی معمولاً 1 هفته هست و پس از آن می توانید به فعالیت های روزمره یتان بپردازید؛
 • تا یک ماه بعد از لابیاپلاستی، برقراری رابطه جنسی توصیه نمی شود. همچنین ممکن است بعد از یک ماه هنوز به طور کامل بهبود نیافته باشید، در این صورت نیز از مقاربت خودداری کنید.

ویزیت های بعد از عمل زیبایی واژن

یک هفته بعد از این عمل نیاز است تا برای بررسی وضعیت محل جراحی و بخیه ها به پزشک خود مراجعه نمایید. همچنین یک ماه بعد از این عمل باید برای بررسی نتیجه نهایی به پزشک خود مراجعه نمایید.

تغذیه پس از لابیاپلاستی

زمانی که شخصی هر جراحی را انجام می دهد باید تغذیه خود را براساس جراحی تا مدتی تغییر دهد ، حالا چرا باید این کار را بکند ؟
بعد از بعضی جراحی ها شخص ممکن است در نواحی مختلف بدن برحسب جراحی دچار زخم و بخیه شود به همین دلیل در رژیم غذایی خود یه سری غذاها را قرار دهد که زخم ها و بخیه ها سریعتر بهبود یابد ، یا اگر بدن دچار کبودی و تورم شده است ، با مصرف برخی از غذاها این میزان تورم را کاهش دهد .
در کنار این باید مصرف یکسری غذاها را کاهش دهد و یا این غذاها را حذف نماید چون ممکن است در بدن باعث خونریزی شخص پس از جراحی شوند و یا مدت زمان تورم و کبودی را افزایش دهد.

ارتباط جراحی لابیاپلاستی و میل جنسی

بسیاری از بانوان قبل از انجام لابیاپلاستی این نگرانی را دارند که مبادا با انجام لابیاپلاستی میل جنسی کاهش یابد و یا از بین برود. در این خصوص باید گفت که بخش تحریک پذیر اندام تناسلی بانوان کلیتوریس است و زمانی که لابیاپلاستی انجام می شود، تنها پوست های اضافه و آویزان لابیاها برداشته می شود و ارتباطی با میل جنسی فرد ندارد. علاوه بر این، اگر کلاهک کلیتوریس پوست اضافه داشته باشد و جراح آن پوست را بردارد، تحریک پذیری افزایش می یابد، نه کاهش زیرا تماس با این ناحیه بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر، زیباتر شدن ناحیه تناسلی باعث افزایش اعتماد به نفس در زنان و لذت بیشتر از رابطه جنسی خواهد شد.

تاثیر جراحی لابیاپلاستی بر میل جنسی را از زبان دکتر میترا بهمن پور، متخصص جراحی زیبایی زنان در تهران، می شنویم:

استفاده از پد و نواربهداشتی بعد از لابیاپلاستی

توصیه متخصصان خوب زنان و زیبایی این است که حتماً بعد از عمل، ناحیه باید خشک و تمیز نگه داشته شود. استفاده از پد روزانه غیرمعطر کمک می کند تا ناحیه جراحی خشک و تمیز باقی بماند.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی امکان پذیر است؟

برقراری رابطه جنسی تا 2 ماه و تا زمانی که به بهبودی کامل نرسیده اید ممنوع است. التهاب و تورم ناشی از جراحی در این مدت زیاد است و باید تا ترمیم کامل بافت صبور باشید.

ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی

به طور کلی، بعد از 3 روز از جراحی می توانید به آرامی به کارهای روزمره بپردازید. اما انجام کارهای سخت و سنگین و پیاده روی های طولانی هرگز توصیه نمی شود. بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت های زیاد باعث افزایش فشار به بخیه ها می شود. تا زمان بهبود کامل از انجام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، شنا، بدنسازی، پیاده روی سنگین و دویدن خودداری کنید.

ورزش بعد از لابیاپلاستی

نتیجه عمل جراحی لابیاپلاستی چه خواهد بود؟

این عمل اگر توسط یک جراح خوب انجام شود، نتایج بسیار مطلوبی خواهد داشت، از جمله:

افزایش زیبایی اندام تناسلی و قرینه شدن لابیاها

افزایش میل جنسی و لذت بانوان

افزایش اعتماد به نفس

افزایش شادابی و جوانی

سفت کردن واژن و رفع شلی و افتادگی واژن

رفع نواقص مادرزادی واژن مانند بیرون زدگی و بزرگی لابیاها

لازم به ذکر است که نتیجه این جراحی بلافاصله مشخص نمی شود و نیاز است تا کمی صبور باشید تا التهاب و تورم آن رفع شود. در ویدیوی زیر رضایت یکی از بیماران دکتر میترا بهمن پور را از نتیجه عمل مشاهده می کنید:

اینستاگرام دکتر بهمن پور

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

جراحی لابیامینور یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود و به همین دلیل بیمه هیچ پوششی برای آن قائل نخواهد بود. از طرف دیگر، هزینه جراحی لابیاپلاستی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • میزان تخصص جراح؛
 • میزان مشکلات فرد (میزان تقارن، شل شدگی، چروک)؛
 • نیاز به عمل های تکمیلی دیگر مانند جراحی زیبایی کلیتوریس، تنگ کردن، سفید کردن واژن؛
 • تکنیک ها و روش های جراحی.

هزینه این جراحی با مراجعه حضوری به متخصص زنان مشخص خواهد شد.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی چه زمانی لازم است؟

زمانی که فرد از نتیجه جراحی اولیه رضایت نداشته باشد و بعد از بهبود کامل بدن هنوز غیرقرینگی و مشکلات ابتدایی وجود داشته باشد، برای بار دوم تحت جراحی قرار می گیرد. این جراحی سخت تر از عمل اولیه خواهد بود زیرا بافت واژن یک بار دستخوش تغییر شده و تغییرات دوباره آسیب بیشتری وارد خواهد کرد. به همین دلیل عمل ترمیم لابیاپلاستی باید با ظرافت و دقت بیشتری انجام شود.

سوال های متدوال در مورد عمل لابیاپلاستی

در ادامه به بررسی سوالات رایج در زمینه جراحی زیبایی لابیا می پردازیم.

نتیجه گیری 
در این مطلب به طور کامل به بررسی جراحی زیبایی لابیاها یا لابیاپلاستی پرداختیم و به علت تغییر شکل لابیاها و نحوه انجام این جراحی پرداختیم. متوجه شدیم که این عمل زیبایی هم به کمک جراحی و هم به کمک لیزر قابل انجام است. در هر دو روش دقت و ظرافت دکتر مهم و ضروری است. عمل لبیوپلاستی اگرچه عملی آسان و بی خطر است اما نیاز است تا به به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید تا نتیجه ای را دریافت نمایید.

مطالب مرتبط

لیزر واژینال

لیزر واژینال یکی از روش‌های جراحی زیبایی و درمانی واژن

فهرست محتوا
151 پاسخ
 1. سلام خسته نباشین خانم دکتر دختر 26 ساله هستم..لطفا میانگین قیمت متوسط عمل زیبایی لابیا و کلیتوریس و سفید کردن رو میشه بگین. اخه من از شهرستان میخوام بیام و مقدار پول رو باید اماده کنم و بیام واسه همین میانگین عمل ها رو با هر دستگاهی جداگانه بهم بگین تا اماده باشم.مرسی

 2. خانم دکتر شنیدم عمل لابیا و کلیتوریس و سفید کردن،،چه باهم و چه جدا از هم خیلی هزینش بالاست…میانگین قیمت در حد متوسط و زیاد چقدر است

    1. سلام هزینه با توجه به نوع جراحی متفاوت است.
     هیچ مشکلی در رابطه ایجاد نمیشه

 3. سلام دكتر
  ميشه خواهش كنم سوال من جواب بديد كه چه زماني پس از لابياپلاستي مي توان نزديكي داشت ؟

  1. دوست عزیز نباید خیلی از غذاهای فست فودی در یک ماه اول استفاده نمایید ، هم چنین باید اب اناناس تازه مصرف نمایید و کمپرس قرار دهید

    1. دوست عزیز ای کاش مطلب رو دقیق تر می خونید ، غذای فست فود به دلیل داشتن نمک زیادی سبب تورم می شود و آب آناناس به دلیل داشتن مقدار زیادی ویتامین C سبب کاهش تورم میشه

 4. دكتر جان من مشهدم ،همكاراي خودتون كه لابياپلاستي در مشهد انجام بده كسي معرفي مي كنيد سختمه تا تهران بيام

  1. عزیزم متاسفانه کسی نمی شناسم که لابیاپلاستی در مشهد انجام دهد ، حوضه فعالیت من فقط تهران است .

 5. فیلم عمل لابیاپلاستی دکتر میشه خواهشا هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر بفرمایید که چقدر است ؟ من می خوام عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام بدم خیلی نگرانم که نتونم با لیزر شه و نیاز به جراحی داشته باشد.

  1. عزیزم عمل زیبایی لابیاها برای هر شخص بسته به اینکه سایز لابیاها چقدر است ویا لابیاپلاستی نیاز به جراحی دارد ، متفاوت است .

 6. دکتر من تمامی فیلم های که گذاشته بودید، دیدم خیلی عالی بود ، میشه یه فیلم هم در خصوص کسی تجربه عمل لابیاپلاستی داشته بزارید ممنون میشم ، یا دوستانی که تجربه عمل لابیاپلاستی دارند بیاند بیان کنند ، من چند سوال دارم

  1. تجربه عمل لابیاپلاستی در بخش گالری فیلم لابیاپلاستی عزیزم قرار دادیم می توانید نظر بیمار در خصوص عمل لبیوپلاستی مشاهده نمایید .

 7. دکتر ما اگر فیلم لابیاپلاستی را بخوایم ببینیم مطبتون مراجعه کنیم به ما فیلم عمل لابیا رو نشون میدید من خیلی علاقه دارم که جراحی انجام بدیم ، اما حتما می خوام فیلم لابیاپلاستی ببینم ، چه جوری فیلم واقعیشو میتونیم ببینیم ؟

  1. عزیزم با کمک جراحی لابیاپلاستی می توان به کاهش سایز لابیاها پرداخت تا شخص از لابیاهای بزرگ و افتاده رنج نبرد ، در بخش گالری فیلم ، فیلم لابیاپلاستی را توضیح دادیم اگر شما به شکل دقیق می خواهید بدانید که لابیاپلاستی چیست ، به بخش گالری فیلم مراجعه نمایید

 8. سلام دکتر من شوهرم نظامی بابت ماموریتش الان ساکن رشت هستیم ، شما لابیاپلاستی در رشت دکتری می شناسید که انجام بده ؟ من سه تا زایمان طبیعی داشتم که شکل لابیاهام خیلی بهم ریخته است اگر شما کسی رو می شناسید خواهشا بهم معرفی کنید ممنون

  1. سلام عزیزم ، متاسفانه کسی رو نمی شناسم ، می توانید به مطبمون مراجعه نمایید ، خیلی از بیماران ما از رشت مراجعه می کنند .

 9. من ي مشكل بزرگ دارم
  اونم كلا مشكل جنسي دارم
  يعني ميل جنسيم كلا از بين رفته
  هيچ هيچ
  الان حدود دوسال
  ولي روم نميشه برم دكتر

  1. عزیزم ، راه های افزایش میل جنسی به شما کمک می کند ، در صورتی که نقطه جی پوینت داشته باشید تزریق چربی به واژن بسیار به شما کمک کننده است . باز بسته به وضعیت واژن درمان متفاوت است .

 10. ببخشید برای وزوز گوش که صداش میپیچه توسر باید چه کار کنیم صداش واقعا کلاف کننده اس لطفا راهنمایی کنین باتشکر

 11. اگر بعد از ازدواج تصمیم بگیریم بکارت رو ترمیم کنیم تا چه مدت نمیتونیم با همسر رابطه داشته باشیم

 12. سلام عزيزم خسته نباشيد
  هزينه لابيا پلاستي رو لطف ميكنين بگين؟
  و اينكه اگر پرده حلقوي يا ارتجاءي باشه ميشه ترميم كرد كه فهميده نشه رابطه داشته يا يكم خونريزي داشت موقع رابطه ؟ ممنون

  1. سلام عزیزم ، هزینه با توجه به اینکه کلیتوریس نیاز به جراحی داشته باشد متفاوت است ، عزیزم جراح زیبایی زنان این کار می توانند انجام دهند .

  1. سلام عزیزم ، باید با کمک لیزر زگیل تناسلی درمان شه و در کنار اون واکسن گارداسیل تزریق بشه تا سطح ایمنی بدنشان بالا رود

 13. سلام خانم دکترعزیزوزیبا.خسته نباشید.خانم دکترعزیزمیخواستم هزینه لابیاپلاستی وچربی واژن وسفیدشدن واژن روبدونم.من واسه رشت هستم.
  میخواستم بدونم اگه بخوام ب امیدخدااین مواردروانجام بدم کجاودرچه شرایطی بایدانجام بدم

 14. سلام خانم دکتر اینجام ژیلت میزنم هم چروک شده هم سیاه موهای زائدم زودی هم درمیادخسته شدم وهم تنگ کنم بایدیعنی لابیاپلاستی روانجام بدم یاچیزیی دیگه

  1. سلام عزیزم یکی از علت های تیرگی ناحیه تناسلی استفاده از ژیلت است ، تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی می شود در یک جلسه انجام داد ، برای سفیدی واژن هم روشن کردن واژن با لیزر به شما بسیار کمک می کند .

 15. سلام عزیزم عمل لابیا هزینه اش چقدر؟و شمافقط تهران این کار را انجام میدین؟ما اصفهان هستیم

  1. عمل زیبایی لابیاها بسته به اینکه کلیتوریس جراحی شود یا خیر و نوع روش و بسیاری از فاکتورهای دیگر متغییر است ، بله فقط تهران جراحی انجام می دهم .

  2. سلام خانم دکتر عزیز خسته نباشین
   من ۱۹ سالمه و مجردم ..به نظرتون میتونم همزمان عمل هودکتومی و لابیاپلاستی رو انجام بدم و نتیجه بگیرم ؟

 16. سلام ، خسته نباشید ، ببخشید خانم دکتر ، بی حسی لابیاپلاستی همون بی حسیه که واسه سزارین انجام میشه؟

 17. سلام خانم دکتر من مشکلم تنگی واژنمه
  و بعد از یائسگی هم دچار خشکی واژن شدم
  نزدیکی همرا با درد
  حتی از ژل هم استفاده میکنم باز هم
  درد دارم
  از جوانی هم بخاطر تنگی واژن خیلی سخت به اورگاسم میرسیدم و از داشتن سکس فراری بودم
  ۲۰ ساله که مجردم ،
  خاستگار دارم ولی بخاطر همین مشکلم
  نمیخوام ازدواج و یا
  سکس داشته باشم !
  تیروییدم رو در ۲۴ سالگی جراحی کردم
  و قرص لوتریروکسین میخورم الان ۴۹ سالمه و یائسه ام .
  خواهش میکنم
  اگر راه داره پرمان داره کمکم کنید

  1. سلام عزیزم ممکنه واژینسموس داشته باشید ، برای درمان خشکی واژن روش های مختلفی برای درمان وجود دارد ، که درمان خشکی واژن با لیزر نتایج درخشانی دارد .
   احتمالا شما با گرگرفتگی دوران یائسگی هم روبرو هستید که باید با روش ها و داروها درمان شود

 18. سلام وقت بخير خانم دكتر من بيماري پسوريازيس دارم كه بعضي نقاط بدنم به طور خود ايمن پوست مي ندازه و متاسفانه روي واژن هم زده مي خواستم بدونم شما درماني براي اين مشكل دارين؟ بعد با وجود اين بيماري ميشه لابياپلاستي كرد ؟

  1. سلام عزیزم
   باید با متخصص پوستتون جهت داروهای جدید و روش های نوین هماهنگ کنید ، پس از درمان می توانید لابیاپلاستی انجام دهید .

 19. سلام خانم دکتر
  میشه لطفا کمکم کنید
  من حدودا دو ماه که پریود نشدم
  نزدیک پریود ماه قبلم یه رابطه داشتم که میترسم باردار شده باشم
  البته خیلی مراقبت کردیم ولی این که نشدم خیلی بهم استرس داده
  دوتا بی بی چک اسفاده کردم منفی بود
  سونوگرافی رفتم که گفت تنبلی تخمدان داری و کیست ریز
  میخوام بدونم تو سونو اگه باردار بودم مشخص میشد؟ بی بی چک مطمئنه؟
  میترسم برم ازمایش بارداری بدم

 20. سلام خانم دكتر ببخشيد از كجا بفهميم به لابياپلاستي نياز داريم يانه
  من تبريز هستم و واسه ويزيت نميتونم بيام☹️

 21. دكتر من شنيدم تا يك ماه نميشه بعد از لابياپلاستي شلوار پوشيد ، همش بايد دامن پوشيد ، اين راسته؟
  من شاغلم نميتونم دامن بپوشم

  1. سلام عزیزم نه صحت نداره ، در مطب ما به اشخاصی که لابیاپلاستی انجام می دهند توصیه می کنیم که حتما لباس تنگ بپوشند

 22. دكتر جان من از طريق اينستاگرام با سايت شما اشنا شدم خواستم تشكر كنم كه سيل شيراز تسليت گفتين به ما شيرازي ها 😘😘🙏🏻🙏🏻

 23. سلام خانوم دکتر. من برای اینکه به جراهی کلیتوریس و لابیاپلاستی کنم و زیبایی لابیا و تنگ کردن همزمان باهم، چند روز نیاز هست در تهران باشم؟ و امکانش هست که بعد عمل به راحتی راه برم؟ بعد چند روز میشه سفر هوایی داشته باشم؟ من به ایران باید بیام و فقط دو هفته در ایران خاهم بود و بهد باید بعد عمل شهرستان برم برای دیدن فامیل. میشه بگید چند روز بعد عمل میشه سفر هوایی کوتاه و همچنین بلند مدت داشت؟ مرسی دکتر زیبا و عزیز

  1. سلام ، عزیزم یک روزه می تونید انجام بدید ، بله چند ساعت بعد از جراحی مشکلی ندارید ، سه روز استراحت نسبی شما لازم دارید عزیزم

 24. سلام خسته نباشید آیا امکان جراحی لابیاپلاستی بدون لیزر وجود داره؟ یعنی به خواست خود بیمار امکانش هست با چاقوی آهنی صورت بگیره تا ختنه محسوب بشه ؟

 25. سلام خانم دکتر من خودارضایی میکنم و با سکس ارضا نمیشم اگه چربی تزریق کنم میتونم از طریق سکس ارضا بشم؟

  1. سلام. برای روشن شدن و برنزه شدن نواحی مختلف بدن راه هایی وجود دارد و فرقی ندارد که کدام ناحیه است.

 26. سلام خانم دکتر ببخشید من الان در دوران نامزدی هستم و درحال انجام جلسات لیزر ولی چون ممکنه خیلی زود عقد کنم یه کم عجله دارم برای جراحی میخواستم ببینم چه مدت بعد از عمل میتونم لیزرم رو ادامه بدم؟

  1. سلام. لیزر بعد از جراحی بستگی به نوع جراحی دارد و بعد از هر جراحی توضیح داده می شود. معمولاً مدت زمان زیادی طول نمی کشد.

  1. هر جراحی سختی های خودشو داره. اما بعد از دوره نقاهت به بقدری جذاب است که این دوره را قابل تحمل میکنه
   اگر نیاز دارید حتما انجام بدید. مزایای این جراحی بسیار زیاده

 27. سلام من مربی بدنسازی هستم تصمیم گرفتم لابیاپلاستی انجام بدم می خوام بدونم چند وقت بعد عملم می تونم به کارم برگردم؟

 28. دکتر اگه در سنین پایین مثلا همون 18 سالگی انجام بشه بعدا برای بارداری مشگل بوجود نمیاره؟

 29. چه مطلب جالبی جواب تمام سوالاتمو تونستم بگیرم. دکتر ازتون مشاوره آنلاین گرفتم که دیگه نظر نهایی رو بدین و بتونم بیام پیشتون برای عمل

 30. سلام ممنون از سایت زیبا و جامع با مطالب مفید زنان 👌🙏🌹
  بهترین زمان لابیاپلاستی چه سنی هست؟

 31. من هنوز بچه دار نشدم؛ اگر الان این جراحی رو انجام بدم بعد ها بعد از زایمان ممکنه دوباره نیاز پیدا کنم؟

  1. سلام نوع جراحی و ظرافت دست جراح و تجربه و تعداد لابیاپلاستی های قبلی مهمترین نکته است وگرنه اینکه مثلا یک آشپز گوشت را با چاقو ببرد یا ساطور خیلی اهمیتی ندارد

 32. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر ، از عمل جراحی که برای من انجام دادید واقعا راضی ام ممنون

 33. دکتر عمل همزمان با این جراحی چی میتونه باشه؟ میتونیم چربی هم تزریق کنیم تو همون جلسه؟

 34. من با همین مقاله شما اتفاقی اشنا شدم و یک ماهه لابیاپلاستی کردم خیلی مشکلاتم حل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *