مراقبت بعد از عمل تنگی واژن

مراقبت-بعد-از-عمل-تنگی-واژن
آنچه می خوانید...

تنگ کردن واژن به روش های مختلفی قابل انجام است ، یکی از نکاتی که اشخاص باید حتما انجام دهند در خصوص مراقبت بعد از عمل تنگی واژن است ، زیرا انجام مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن در نتیجه جراحی تاثیر گذار است .

در ابتدا باید بیان کرد که تنگ کردن واژن روش های مختلفی دارد ، منظور از تنگی واژن این است که با کمک روش های می توان سایز واژن که همان قطر واژن را کاهش داد ، عضلات واژن به دلیل اینکه واژن یک بافت مخاطی و عضلانی است و شامل استخوان و غضروف نمی شود .

بافت های واژن بافت های نرمی می باشد که دارای قوام و سفتی خاصی می باشند .

یکی از سوالاتی که بیان می شود این است که چه عواملی سبب شلی و از بین رفتن قوام بافت واژن می شود ؟

علت شلی واژن

 • افزایش وزن ، چاقی
 • زایمان
 • ژنتیک

و…

چرا لیزر باعث تنگی واژن نمی شود ؟

لیزر به دلیل اینکه در بخش مخاطی واژن فقط نفوذ می کند ، تنگ کردن تا 5 روز فقط ماندگار است و پس از این زمان این تنگ کردن به حالت اولیه خود بازمیگردد .

فیلم تنگ کردن واژن

برای دیدن فیلم تنگ کردن واژن بر روی لینک ذیل کلیک نمایید :

فیلم تنگ کردن واژن

پس برای تنگ کردن واژن چکار باید کرد ؟

برای تنگ کردن واژن باید روش های انتخاب نمود که در بخش عمقی و عضلانی واژن نفوذ کنند ، حالا این سوال ایجاد می شود که کدام روش ها در بخش عمقی و عضلانی واژن نفوذ می کنند وسبب تنگ کردن واژن می شوند .

 • تنگ کردن واژن با نخ های لیفت
 • تنگ کردن واژن با RF
 • تنگ کردن واژن با چربی
 • تنگ کردن واژن با جراحی خاص

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت بعد از عمل تنگی واژن یکی از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود تا شخص پس از تنگ کردن واژن بهترین نتیجه را از این جراحی بگیرد ، با کمک این مشکل می توان مشکلات گشادی واژن ، شلی واژن را که پس از زایمان یا به دلیل ژنتیک و یا بالا رفتن سن ایجاد شده است را از بین برد ، با تنگ کردن واژن در زمان مقاربت جنسی زوجین نیز لذت می بردند .

 • مراقبت بعد از تنگ کردن واژن بسته به روشی مکه برای هر شخص انتخاب می شود ، متفاوت است ، به عنوان مثال اگر تنگ کردن واژن با RF انجام شود ، نیاز به مراقبت خاصی ندارد ، تنگ کردن واژن با لیزر توصیه نمی شود ، اما اگر به هر دلیلی جراح زیبایی زنان روش لیزر را توصیه کند ، به مدت 5 روز شخص نباید نزدیکی داشته باشد .
 • اگر تنگ کردن واژن با چربی یا تزریق فیلر انجام شود ، شخص حداقل باید یک هفته نزدیکی نداشته باشد .
 • سه روز اول شخص باید آنتی بیوتیک مختصری استفاده نماید و داروهای را که جراح زیبایی زنان توصیه کرده است را استفاده نماید .
 • بسته به وضعیت هر شخص و روش انتخابی برای تنگ کردن واژن جراح یکسری شوینده برای مراجعه کننده تجویز می نماید .
 • معمولا یک هفته تا 14 روز نباید هیچ گونه ضربه ای به ناحیه ژنیتال وارد شود .
 • از بلند کردن اجسام سنگین و بیشتر از سه کیلو گرم تا یک ماه باید اجتناب شود .
 • ورزش های سنگین نظیر وزنه برداری یا وزنه زدن ، ورزش های کشش شکم و کشش ران را باید تا یک ماه به تاخیر بیندازید .
 • شخص باید از مبتلا شدن به یبوست اجتناب نماید .
 • در بیماران آسمی که سرفه های شدید دارند باید ابتدا سرفه های شدید را درمان نمود ، سپس تنگ کردن واژن را انجام داد .
 • رعایت بهداشت فردی یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد .
 • گرم نگه داشتن ناحیه ژنیتال از موارد دیگه ای است که باید رعایت شود .

دکتر بهمن پور جراحی زیبایی واژن یکی از مراقبت بعد از عمل تنگی واژن را عدم استحمام تا 72 ساعت بیان می کنند .

مراقبت-بعد-از-عمل-تنگی-واژن

تجربه عمل لابیاپلاستی

اگر علاقه مند هستید که تجربیات بیماری را که لابیاپلاستی انجام داده است بر روی لینک ذیل مراجعه نمایید .

اقدامات ضدعفونی کننده

برای پیشگیری از عفونت معمولا جراح زیبایی واژن به بانوان توصیه می کند که از آنتی بیوتیک بیمار استفاده نماید ، در برخی از مواقع آریترومایسین یا سفالوسپرین را شخص باید استفاده نماید هم چنین ممکن است که از ژل شست و شوی واژن برای بیمار استفاده شود .
دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان استفاده از صابون را به منظور شست و شوی واژن اصلا توصیه نمی کند و به بیماران توصیه می کنند که در زمان شست و شوی واژن از صابون استفاده نکنند .
آنتی بیوتیک ها را معمولا باید تا 5 روز پس از تنگ کردن واژن باید استفاده نمایید ، البته در برخی از اشخاص باید مصرف آنتی بیوتیک ها را تا 10 روز مصرف نمایید .
رعایت بهداشت و مصرف به موقع قرص ها توصیه می شود که انجام شود زیرا هر گونه عفونت سطحی ممکن است سبب بروز اسکار ، تشکیل گوشت اضافه و یا انسداد زخم ها گردد .

آیا می دانستید که پس از تنگ کردن واژن حتما باید محل زخم ها را خشک نگه دارید ، در نتیجه با سشوار محل زخم ها را باید خشک نمایید .

یکی از نکات دیگری که باید رعایت شود این است که محل زخم ها را پس از شست وشو باید با سشوار خشک نمایید تا از بروز هر گونه بیماری و عفونتی پیشگیری نمایید .
تنگ کردن واژن یکی از جراحی زیبایی واژن است که در بهبود روابط زناشویی بسیار موفق عمل کرده است .

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا

با آمدن لیزر co2 به گروه پزشکی ،امکان جوان کردن واژن را برای زنان فراهم کرده است . لیزر مونالیزا امکان تنگ کردن واژن را فراهم کرده است . لیزر مونالیزا یکی از روش های غیر تهاجمی است که نیاز به مصرف دارو ندارد و برای تنگ کردن واژن بسیار کاربرد دارد.

پرینورافی

این روش تنگ کردن این گونه است که با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن ،آنها را به یکدیگر نزدیک می کند و سبب تنگ شدن واژن می شود .مدت زمان لازم برای این جراحی حدود یک ساعت می باشد .و یک هفته بعد از عمل فرد به طور کامل بهبود می یابد .این عمل گاهی همراه با لابیا پلاستی انجام می شود .

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هشت =