تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر
آنچه می خوانید...

تست پاپ اسمیر

 • تست پاپ اسمیر چیست ؟ ،چه کسانی باید تست پاپ اسمیر باید انجام دهند ؟
 • اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر چیست ؟ ، در این مقاله به بیان این نکات می پردازیم تا بیشتر با نکات کلی این تست آشنا شوید ، یکی از نکاتی که قبل از لابیاپلاستی باید بدانید ، انجام تست پاپ اسمیر است ، تمامی اشخاصی که به دکتر بهمن پور مراجعه می کنند ، جهت لابیاپلاستی باید حتما این تست را انجام دهند

در ابتدا بهتر است ، بدانید که این تست یک تست کنترلی و پیشگیرانه است که انجام آن بسیار رایج است ، برای اینکه بخواهیم تغییرات در سلولهای دهانه رحم و خود رحم را مشاهده نمود ، لازم است این تست را شخص انجام دهد .

تست پاپ اسمیر

در مواقعی که این تست را شخص در فواصلی زمانی معین و منظم انجام دهد ، شخص می تواند بسیاری از بیماری ها را قبل از اینکه بسیار پیشرفت کند ، سریعا درمان نماید .

تغییرات سلولی را اگر سریعا شخص بتوان تشخیص داد ،  می توان از بروز ایجاد سرطان رحم و یا تومورهای مخفی پیشگیری کرد .

آیا می دانید که چه اشخاصی می توانند ، تست پاپ اسمیر را انجام دهند ؟

 • چه کسانی می توانند این تست را انجام دهند ؟

در خانم های که سن بالایی 18 سال دارند  ، این تست را می توان انجام داد ، معمولا زمانی که پزشک مشکوک به سرطان رحم باشد ، توصیه می کند که بانوان این تست را انجام دهند ، آمار بیانگر این امر است که این سرطان در بین بانوان 35 تا 45 سال بیشتر رایج است ، اما خطر مبتلا شدن به این سرطان در چه اشخاصی بیشتر است را در ذیل بیان می کنیم :

 • بانوانی که معتاد می باشند
 • بانوانی که چند شریک جنسی دارند
 • بانوانی که در سنین پایین ازدواج کرده اند
 • بانوانی که به مصرف دخانیات می پردازند
 • بانوانی که سابقه سرطان در خانواده آنها وجود داشته است
 • بانوانی که همسرشان ختنه نشده است .

هر شخص باید سالی یکبار این تست را انجام دهد ، در صورتی که در سه سال اول هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشد ، شخص می تواند هر سه سال یکبار آن را انجام دهد .

در بانوانی که باردار می باشند ، این تست را در سه ماه اول می توان انجام داد ، اما پس از این زمان نباید این تست را انجام دهند ، پس از زایمان نیز شخص باید 8 هفته از بارداری اش گذشته باشد ، در این صورت می تواند این تست را انجام دهد .

14 روز پس از عادت ماهیانه ، بهترین زمان برای انجام این تست می باشد .

زمانی می توان این تست را در بانوان بالای 65 سال قطع کرد که بانوان در ده سال اخیر ، به شکل مرتب تست پاپ اسمیر را انجام داده باشند .

قبل از تست پاپ اسمیر باید یکسری نکات حتما رعایت شود ، در ذیل به بیان اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر می پردازیم

اقدامات قبل از تست پاپ اسمیر

بانوانی که رابطه جنسی دارند ، باید تست پاپ اسمیر را مرتب انجام دهند ، در زوجینی که تازه ازدواج کرده اند در سه سال اول حتما تست پاپ اسمیر انجام شود .

در مواقعی که شخص می داند عفونت دارد و یا در عادت ماهیانه است ، نباید تست پاپ اسمیر را انجام دهد .

در مواقعی که شخص می خواهد تست پاپ اسمیر را انجام دهد ، نباید پماد و کرمی را داخل واژن استفاده نماید ، علت این امر تاثیر گذار بودن پمادها و کرم ها در نتیجه تست پاپ اسمیر می باشد .

اگر شخص در زمان تست پاپ اسمیر نفس های عمیق بکشد و یا عضلات خود را شل نماید و  یا اینکه به شکل کامل مقانه خود را تخلیه نماید ، در طول انجام تست راحت می باشد .

48 ساعت قبل ازتست پاپ اسمیر شخص نباید رابطه جنسی داشته باشد .

تست پاپ اسمیر چگونه انجام می شود ؟

در مواقعی  می توان بیان کرد که تست غربالگری ارزشمند است که این تست غیرتهاجمی باشد ، تست پاپ اسمیر خوشبختانه یک تست ساده و غیرتهاجمی است .

برای انجام این تست باید با کمک اسپکولوم رحم را باز نگه داشت ، پس از آن پزشک برای دیدن رحم و گردن رحم باید از اسپاچولا کمک بگیرد ، این وسیله پس از اینکه درون رحم قرار گرفت باید 360 درجه بچرخد .

پس ازتست پاپ اسمیر چه اتفاقی بروز می کند ؟

این تست عوارض خیلی خاصی ندارد ، اما در واژن ممکن است ، سبب خونریزی شود ، در صورتی که این امر اتفاق افتاد بهتر است که پزشک خود را مطلع نماید ، در صورت انجام تست پاپ اسمیر شخص می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به تمامی که می خواهند ، لابیاپلاستی را انجام دهند ، حتما توصیه می کند که تست پاپ اسمیر را قبل از جراحی انجام دهند .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دراین خصوص  می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید

شماره ی تماس

 • 1831
 • 26641827
 • 26641908
 • 09120897425

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید .

th instagram

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =