دکتر میترا بهمن پور / بیماری های زنان / سوالات متداول یائسگی

سوالات متداول یائسگی

سوالات متداول یائسگی
آنچه می خوانید...

سوالات متداول یائسگی

آیا با مشکلات یائسگی آشنا هستید ؟ آیا می دانستید که مشکلات یائسگی را می توان درمان کرد ؟ در این بخش به بیان پاسخ سوالات پر تکرار در خصوص یائسگی می پردازیم ، سوالات متداول یائسگی را در این بخش قرار داده ایم.

  • سلام دکتر من زن 54 ساله هستم ، یک سال هست که یائسه شدم ، آیا نیاز به مصرف و یا داروی ویتامین و کلسیم دارم ؟

بانوان عزیز باید دقت نمایند که مبحث یائسگی بسیار مهم است ، به خصوص پوکی استخوان که در این دوران بیشتر بروز می کند ، استخوان ها در این دوران بسیار تحت تاثیر قرار می گیرند ،55 درصد بانوان یائسه از پوکی استخوان رنج می برند ، بانوان بالای 55 سال حتما یه سنجش پوکی استخوان را باید انجام دهند .

سوالات متداول یائسگی

برای بانوانی که کمتر از55 سال که یائسه می شوند ، انجام سنجش تراکم استخوان نیز مهم می باشد . بله باید از ویتامین و کلسیم در برنامه غذایی خودتان استفاده نمایید .

آیا  در زمان یائسگی باید مکمل های کلسیم را استفاده نمایم ؟ آیا می توان با کمک لیزر مونالیزا مشکلات یائسگی را درمان کرد ؟ در این بخش به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم .
  • آیا مکمل های کلسیم واجب هست که استفاده نمایم ؟

مکمل های کلسیم به کاهش علائم کلسیم بسیار کمک می کند ، پزشکان و متخص زنان مصرف مکمل کلسیم را در بانوان یائسه اجبار می دانند ، به طور میانگین آماری که منتشر شده است بیانگر این است که کمبود ویتامین D در بالای 90 مردم وجود دارد .

دکتر بهمن پور به بانوانی که خطر ریسک پوکی استخوان دارند باید حتما سنجش تراکم استخوان را بدهند ، سپس زیر نظر پزشک حتما به مصرف مکمل های کلسیم بپردازند ، در بانوان یائسه مصرف این مکمل ها اجباری است .

  • دکتر جان من یائسه شدم ، آیا لیزر جوانسازی واژن برای من تاثیری دارد ؟

سلام عزیزم ، با توجه به اینکه در دوران یائسگی شخص با خشکی واژن روبرو می شود ، جوانسازی واژن به درمان خشکی واژن بسیار کمک کننده است ، جوانسازی واژن باعث می شود که شخص در زمان مقاربت جنسی دیگر دردی را احساس نکند و از انجام مقاربت جنسی لذت ببرد .

  • دکتر من از وقتی یائسه شدم ، شدیدا در زمان مقاربت درد دارم ؟ آیا راهی شما دارید که درد من زمان مقاربت جنسی کاهش پیدا کنه ؟ من خیلی بابت این موضوع اذیت میشم .

عزیزم ، یکی از مهم ترین علت های درد زمان مقاربت جنسی خشکی واژن می باشد ، زیرا در این دوران در بدن بانوان میزان هورمون استروژن به شدت کاهش می یابد . همین امر باعث خشکی واژن می شود ، که با روش های مختلف می توان به درمان خشکی واژن پرداخته شود .

برای درمان خشکی واژن لیزر مونالیزا تاچ بسیار موفق عمل کرده است .

با کمک این لیزر می توان در کمترین زمان ممکن به درمان خشکی واژن پرداخته شود ، بدون اینکه شخص دردی را احساس نماید .

  • آیا هورمون درمانی در این دوران باعث می شود که شخص به سرطان مبتلا شود ؟

عزیزم هورمون درمانی در این دوران اگر به درستی انجام شود ، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند ، علاوه بر آن شخص هم نباید مصرف قرص های هورمونی را بیش از حد مصرف نماید .

با رعایت موارد بالا هورمون درمانی باعث سرطان نمی شود .

در لینک های ذیل می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص لیزر مونالیزا بخوانید :

 

 

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا، دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی، یکی از مولفین موسسه رهپويان شريف، نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه، ارائه دهنده پنج كنگره زنان و زايمان كشور، رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابی دانشجويان، دارای مدرک جراحی های زيبايی و ترميمی زنان از آكادمی آمريكايی جراحي زيبايی زنان
American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =